$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי זכתה במכרז של 220 מיליון דולר באפריקה - הגדול ביותר מאז פרשת השוחד

החברה הבת SBI תשתיות תבצע פרויקט קבלני בניגריה הכולל סלילה, שיקום והרחבה של כביש מהיר, שצפוי להימשך כארבע שנים

יניב רחימי 08:2615.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת SBI תשתיות, חברה בת בבעלות מלאה של שיכון ובינוי, זכתה במכרז לביצוע פרויקט קבלני בניגריה לסלילה, שיקום והרחבה של כביש מהיר המחבר בין שאגמו לאיבדן שבניגריה. הפרויקט מהווה הרחבה לפרויקט קיים בהיקף של כ-80 מיליארד ניירה (המטבע הניגרי) המהווים כ-220 מיליון דולר.

 

 

 

פרויקט של SBI באפריקה (ארכיון) פרויקט של SBI באפריקה (ארכיון)

 

עבודות ההרחבה של הפרויקט כוללות סלילת כבישי שירות, הוספת גשרים, תאורה, מדרכות, סלילה ובניית ארבע תחנות כניסה ויציאה לכביש אגרה. משך העבודות הצפוי הוא כארבע שנים, התמורה בגין הפרויקט צפויה להתקבל לאורך תקופת הביצוע.

 

זהו המכרז הגדול ביותר שבו קבוצת שיכון ובינוי זוכה מאז שהתפרסמו החשדות למתן שוחד על ידי עובדי חברת שיכון ובינוי, בפרשה שבמסגרתה הועברו לכאורה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים, בד בבד עם ביצוע עבירות נוספות. על פי החשד, תשלומי השוחד יועדו לאפשר ביצועם של מיזמי נדל"ן ותשתיות בהיקף של מאות מיליוני דולרים בקניה ובמדינות נוספות בעולם.

 

בתחילת השבוע נחקרו בפרשה שרי אריסון, בעלת השליטה לשעבר בקבוצת שיכון ובינוי, ואפרת פלד, דירקטורית לשעבר בחברה ומנכ"לית אריסון אחזקות. שבוע קודם לכן הושלמה העסקה למכירת השליטה בשיכון ובינוי מקבוצת אריסון לקבוצת סיידוף.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x