$
שווקי חו"ל

ממשיך להאמין: באפט הגדיל אחזקותיו בטבע ברבעון השני

ברקשייר האת'וויי מחזיקה כעת ב-43.2 מיליון מניות של חברת התרופות; עוד דיווחה כי הגדילה את אחזקותיה באפל ב-12.4 מיליון מניות

שירות כלכליסט 08:1915.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

וורן באפט מרחיב את החזקותיו בטבע: ברקשייר האת'וויי הגדילה ברבעון השני ב-7% את מספר המניות של חברת התרופות שהיא מחזיקה, ל-43.25 מיליון. החברה רכשה לראשונה מניות של טבע ברבעון הרביעי של 2017. לאחר פרסום הגדלת אחזקותיו של באפט בטבע, עלתה מניית החברה במסחר המאוחר בוול סטריט בעוד 2.5%, לאחר שבנעילה הוסיפה לערכה -0.8%.

עוד דיווחה ברקשייר כי העלתה ברבעון השני את אחזקותיה באפל ב-12.4 מיליון מניות נוספות - לאחר הרכישה הרבעונית עומדת קבוצת ההחזקות של באפט עם נתח מניות בשווי של 46.6 מיליארד דולר (נכון ל-30 ביוני).

 

נכון לתום הרבעון הראשון ברקשייר היא בעלת המניות השנייה בגודלה באפל, אחרי קבוצת Vanguard Group המחזיקה ב-4.96% ממניות החברה (בשנת 2017 יותר מהכפילה ברקשייר את החזקותיה באפל). מניית אפל עלתה ב-24% מתחילת השנה והיא נסחרת בשווי של כ-1.02 טריליון דולר, ברקיישר עלתה בכ-4% בתקופה זו לשווי שוק של כ-507 מיליארד דולר.

 

באופן כללי ברקשייר נמנעת מלהשקיע במניות הטכנולוגיה, כאשר אפל היתה אחת היוצאות מן הכלל הבודדות. באפט אמר בעבר כי ההשקעה באפל נובעת מכך שהמוצרים שלה הם למעשה מוצרי צריכה, תחום שאותו הוא יכול להבין היטב.

 

עוד עדכנה ברקשייר על הגדלת החזקות בבנק אוף ניו יורק מלון, דלתא איירליינס, סאות'ווסט איירליינס וג'נרל מוטורס, ומנגד הורידה החזקות בוולס פארגו, אמריקן אייליינס, יונייטד קונטיננטל.

 

 

וורן באפט וורן באפט צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x