$
בורסת ת"א

בנטרול רווחים חד פעמיים: הרווח של הבינלאומי זינק ב-28% ברבעון ל-193 מיליון שקל

התשואה להון עמדה על 11.7% והיא צפויה להיות הגבוהה במערכת ברבעון; הבינלאומי קולט חלק מהאשראי לעסקים קטנים והאשראי הצרכני שלאומי מצמצם - הבנק מציג צמיחה מרשימה של 8% באשראי לעסקים קטנים ושל 4.5% באשראי הצרכני

רחלי בינדמן 08:3715.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הבנק הבינלאומי מסכם רבעון מצויין עם רווח נקי של 219 מיליון שקל, זינוק של 45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. התשואה על ההון הסתכמה ב-11.7%.

 

התשואה על ההון שמציג הבנק הקטן יחסית עוקפת הן את זו של דיסקונט שפרסם את דוחותיו היום והן את זו של לאומי שדיווח אתמול - על רקע ההפרשות הצפויות של מזרחי ופועלים בגין חקירות המס בארה"ב הוא צפוי להשיג ברבעון את התשואה על ההון הגבוהה במערכת.  

בנטרול סעיפים בעלי אופי חד פעמי, הרווח הנקי הסתכם ב-193 מיליון שקל והעלייה ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל הייתה נמוכה יותר אך עדיין מרשימה - 27.8%. התשואה על ההון בנטרול האמור עמד על 10.2%, לעומת 8.3% בלבד ברבעון המקביל אשתקד. דירקטוריון בינלאומי החליט על חלוקת דיבידנד בגובה 100 מיליון שקל.

 

הרווחים בעלי האופי החד פעמי כללו בין היתר רווח  ממכירת זכויות אוצר החייל בבניין שבו פועלת הנהלת החברה בסכום של 33 מיליון שקל.

 

בסיכום המחצית הראשונה של השנה  הסתכם הרווח ב-356 מיליון שקל, עליה של 12.3%. בנטרול רווחים בעלי אופי חד פעמי הרווח עמד על 362 מיליון שקל, עליה של 25.3% לעומת המחצית המקבילה אשתקד - התשואה על ההון עמדה על 9.3% ו-9.5% בנטרול המרכיבים החד פעמיים.

 

הרווח המימוני של הבנק מפעילות שוטפת - ההכנסות מריבית נטו והכנסות המימון שאינן מריבית - הסתכמו ב-647 מיליון שקל, עליה של 9.5% הנובעת מצמיחה בהיקפי הפעילות. האשראי לציבור גדל ב-1.3% ברבעון השני של השנה וב-3.2% במחצית הראשונה.

 

בניגוד לבנק לאומי שמצמצם את תיק האשראי הצרכני והאשראי לעסקים קטנים, בבינלאומי נרשמה צמיחה של 4.5% בתיק האשראי של משקי הבית והבנקאות הפרטית, וצמיחה גבוהה עוד יותר של 8.2% באשראי לעסקים קטנים. היקף הפיקדונות וניירות הערך של הבנק, המהווים את תיק נכסי הלקוחות, צמח ב-13% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-440 מיליארד שקל.

 

יחס היעילות של הבנק נמצא במגמת שיפור אך הוא עדיין יחסית גבוה בהשוואה למשל ללאומי שהוביל בשנים האחרונות מהלכי התייעלות אגריסיבים - היחס בבינלאומי עמד על 68.8% במחצית לעומת 69.5% במחצית המקבילה אשתקד. יחס ההון העצמי רובד 1 הגיע בבנק ל-10.1%. 

 

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית הבנק מסרה היום: "תוצאות קבוצת הבינלאומי במחצית הראשונה של השנה משקפות את יישום האסטרטגיה של הבנק מזה רבעונים רבים -  צמיחה עקבית תוך התמקדות בשוקי המטרה של הבנק ובשילוב עם יישום עקבי והדרגתי של מהלכי התייעלות. הצמיחה מתאפשרת בזכות שילוב של רמת המקצוענות והשירות הגבוהים של הבנק עם הקידמה הטכנולוגית והדיגיטלית. האיתנות הפיננסית הגבוהה של הבנק נשמרת גם היא והבנק מקפיד על כריות הון רחבות ועל איכות גבוהה של הנכסים".

  

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית בינלאומי סמדר ברבר צדיק מנכ"לית בינלאומי צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x