$
מט"ח וסחורות

מכירת חיסול: הביטקוין צלל הבוקר מתחת ל-6,000 דולר

המטבעות הווירטואליים מאבדים גובה בזמן שחלומות המשקיעים על תעודות סל מבוססות ביטקוין ודומיו הולכים ומתרחקים; הביטקוין נופל ביותר מ-6% ושווי השוק הכולל של המטבעות הקריפטוגרפיים ירד ל-190 מיליארד דולר, אחרי שיא של 835 מיליארד שנרשם בינואר

שירות כלכליסט 11:3614.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הביטקוין צלל הבוקר (ג') מתחת לשווי של 6,000 דולר, וכמוהו צללו עוד עשרות מטבעות דיגיטליים קטנים יותר, בזמן שמכירת החיסול המתרחשת מאז תחילת החודש לא מראה סימני האטה.

המטבע הקריפטוגרפי הגדול בעולם ירד הבוקר בשעה חמש וחצי (שעון ישראל) בכ-6.2% לערך של 5,887 דולר, ערכו הנמוך ביותר מאז יוני. מטבע האת'ריום ירד ב-12%, וכך גם 99 מתוך 100 המטבעות הקריפטוגרפיים אחריהם עוקב אתר Coinmarketcap.com ב-24 השעות האחרונות.

היום לפני הצהריים מאבד הביטקוין 6.1% ונסחר בשווי של 6,072 דולר. שווי השוק הכולל של המטבעות הקריפטוגרפיים ירד ל-190 מיליארד דולר, אחרי שיא של 835 מיליארד שנרשם בינואר.

חנות לממכר ביטקוין בת"א חנות לממכר ביטקוין בת"א צילום: אוראל כהן


 בעוד הביטקוין ודומיו רכבו ביולי על התקוות שתעודות סל עוקבות מטבעות וירטואליים ימשכו משקיעים חדשים לעולם מטבעות הקריפטו, רגולטורים אמריקאים טרם אישרו את ההצעות הרבות לכינון מוצר שכזה.

האכזבה מכך מתווספת כעת לחשש הגואה מכך שיזמים שגייסו הון שרובו קריפטוגרפי במסגרת הצעות מטבע ראשוניות יחלו לממש את רווחיהם ממטבעות כמו האת'ריום.

 

עד כה בחודש אוגוסט ירד הביטקוין ב-23%, ומתחילת השנה מחק המטבע הווירטואלי 58% מערכו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x