$
בורסת ת"א

מקורב לשרי אריסון: "למשטרה אין שום דבר קונקרטי נגדה ונגד אפרת פלד"

לדבריו, "אם היה שוחד, ואנחנו עוד לא יודעים בכלל אם היה, הוא בוודאי לא הגיע לאריסון". אריסון ואפרת פלד, מנכ"לית אריסון השקעות, נחקרו אתמול תחת אזהרה ביחידת להב 433 בפרשת השחיתות בשיכון ובינוי

נעמי צורף 13:1713.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"שרי אריסון ואפרת פלד נחקרו אתמול במקביל, שתיהן שיתפו פעולה והשיבו לכל השאלות שנשאלו. כל מה שקשור בפרשת השוחד לכאורה הוכחש לחלוטין. למשטרה אין שום דבר קונקרטי נגדן, לא עימתו אותן עם שום דבר קונקרטי. היו טענות בעלמא שאולי הצדיקו את חקירתן תחת אזהרה, אבל אין שום דבר קונקרטי", כך אמר ל"כלכליסט" מקורב לאריסון". 

 

הוא הדגיש כי טענות המשטרה "סותרות לחלוטין את מה שאריסון ופלד (מנכ"לית אריסון השקעות) מאמינות בו, החזון של שתיהן, שהן פעלו יחד כדי להנחיל אותו, הוא אפס סובלנות למעשים לא תקינים. כל מה שטוענים היום מנוגד לגמרי למי שהיא (אריסון). אין מצב בעולם שיש לייחס לה דברים כאלה. זה לא היא".

 

המקורב הוסיף כי "אם היה שוחד, ואנחנו עוד לא יודעים בכלל אם היה, הוא ודאי לא הגיע לאריסון".

 

אתמול (א') נחקרו שרי אריסון ואפרת פלד תחת אזהרה ביחידת להב 433 במסגרת חקירת השחיתות בשיכון ובינוי שעד לאחרונה הייתה בשליטתה של אריסון. בתום החקירה השתיים שוחררו לביתן תחת תנאים מגבילים של איסור יצירת קשר עם המעורבים בפרשה במשך שבועיים. בנוסף על אריסון הוטל איסור יציאה מהארץ במשך שבוע.

 

מימין: שרי אריסון ואפרת פלד (ארכיון) מימין: שרי אריסון ואפרת פלד (ארכיון)

 

לפי חשדות המשטרה, נציגי החברה שילמו שוחד לנציגי ממשל זרים לטובת קידום מיזמי בנייה בקניה שבאפריקה בהיקף של מאות מיליוני דולרים. החשדות המרכזיים שנחקרים הם מתן שוחד לעובד ציבור זר ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך.

 

הגעתן לחקירה של אריסון ופלד, המיוצגות על ידי עו"ד נתי שמחוני, תואמה עימן מראש, והן לא היו בסטטוס של עצורות. החקירה מתנהלת על ידי חוקרי להב 433 בשיתוף עם חוקרים מרשות ניירות ערך.

 

עד כה נחקרו רבים מבכירי החברה, בהם המנכ"לים לשעבר ירון קריסי ועופר קוטלר; היו"רית לשעבר רוית ברניב; ומנכ"ל החברה הנכדה SBI שוויץ, רוני פאלוך. בנוסף, נחקר היו"ר משה לחמני ואף הובא להארכת מעצר, אך בית משפט השלום בראשל"צ לא נעתר לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו בארבעה ימים. הוא נשלח למעצר בית בן שישה ימים ויפקיד ערבות של 200 אלף שקל. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 60 יום.

 

כמו כן, ל"כלכליסט" נודע כי בסוף החודש שעבר נחקרו בכירים במשרדי רואי החשבון שביקרו את דו"חות החברות בקבוצה - KPMG ישראל (סומך-חייקין) שביקר את דו"חות שיכון ובינוי, ו-BDO ישראל (זיו-האפט) שביקר את דו"חות החברות הבנות והנכדות SBI.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x