$
בורסת ת"א

משפחת שטראוס מוכרת מניות בכ-90 מיליון שקל

שטראוס אחזקות בבעלות מיכאל שטראוס מכרה את המניות בשער של 78 שקלים למניה. בכירים נוספים בחברה, ובהם ציון בלס מנכ"ל חברת הקפה של שטראוס, והיועץ המשפטי מיכאל אבנר מימשו כבר מניות ב-2 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 09:1313.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

משפחת שטראוס, בעלת השליטה ומייסדת החברה הנושאת את שמה, מנצלת את הגאות במחירי המניה של החברה ומממשת 1.15 מיליון מניות. כך עולה מדיווח של החברה לבורסה.

 

 

 

חברת שטראוס אחזקות, שבעל השליטה בה הוא מיכאל שטראוס, מכרה את המניות בשער של 78 שקלים למניה, ובהיקף כספי כולל של 89.7 מיליון שקל. מדובר במימוש נוסף שמצטבר למה שנראה כמו גל מימושים בצמרת החברה, לנוכח רמות המחירים של המניה בבורסה.

 

לשטראוס קדמו גם בכירים נוספים בחברה, ובהם ציון בלס מנכ"ל חברת הקפה של שטראוס, והיועץ המשפטי של החברה מיכאל אבנר שמימשו מניות בסכום כולל של 2 מיליון שקל. להם קדמו שני נושאי משרה אחרים שגם סמנכ"לית משאבי האנוש נורית טל שמיר וסמנכ"ל הכספים שחר פלורנץ, שמימשו מניות בהיקף כולל בסכום דומה של 2 מיליון שקל.

 

 

מיכאל שטראוס מיכאל שטראוס צילום: עמית שעל

 

חברת שטראוס אחזקות היא חברה פרטית המחזיקה בשליטה בשטראוס גרופ. לשטראוס אחזקות  כ-60.3% מהון המניות של החברה הציבורית טרם המימוש. כך שהמכירה של המניות אינה משנה את מאזן השליטה ביצרנית המילקי והקפה. בעלי השליטה בחברה הפרטית החולשת על הקבוצה הציבורית, מחזיקה בחברה הפרטית דרך עוד חברה בשם נכסי מיכאל שטראוס, ובעל השליטה שם הוא מיכאל שטראוס שמחזיק ב-73.4% מהחברה, כאשר לבתו עפרה שטראוס, יו"ר הקבוצה, החזקה של 20.1% ממניות נכסי מיכאל שטראוס. מניית שטראוס גרו עלתה ב-6.8% מתחילת השנה ושווי השוק של החברה חצה את רף 9 מיליארדי השקלים, מה שנראה שהוביל לגל מהלכי מכירות המניות על ידי הבכירים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x