$
בורסת ת"א

אזהרת רווח בפועלים אי.בי.אי: "צופה קיטון מהותי בהכנסות ברבעון השלישי"

חברת החיתום מעדכנת במסגרת הדוחות הכספיים כי חולשה בשוק ההנפקות ובפדיונות בקרנות צפויה להוריד מהותית את ההכנסות, בהשוואה לרבעון המקביל ולשני הרבעונים הראשונים של השנה; פועלים אי.בי.אי רשמה ברבעון השני ירידה של 37% ברווח שעמד על 7.3 מיליון שקל

מיקי גרינפלד ויניב רחימי 08:3613.08.18

חברת החיתום פועלים אי.בי.אי מפרסמת אתמול בערב (א') אזהרת רווח, במסגרת הדוחות הכספיים המסכמים של הרבעון השני: החברה מודיעה כי בהתחשב בחולשת שוק ההנפקות, במגמת הפדיונות בקרנות האג"ח, בעליית התשואות בשוק אגרות החוב הקונצרניות - ובשים לב למיעוט ימי המסחר בחודש ספטמבר הקרוב - "צופה החברה כי ברבעון השלישי של השנה יחול קיטון מהותי בהכנסותיה ביחס לשני הרבעונים החולפים ולרבעון המקביל אשתקד".

 

פועלים אי.בי.אי עברה טלטלה בשנה שעברה, בעקבות עזיבתו של המנכ"ל הדומיננטי ארז גולדשמידט, שפגעה קשות במעמדה. החליפו אותו בתפקיד עופר גרינבאום ושי נבו שפרשו מלאומי פרטנרס. בדוחות הכספיים שלה מציגה החברה ירידה של 37% ברווח בסיכום הרבעון השני - פועלים אי.בי.אי רשמה ברבעון רווח נקי של 7.3 מיליון שקל, לעומת 11.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

ברבעון השני של שנת 2018 השתתפה החברה בניהול 21 הנפקות, מהן 17 הנפקות לציבור ו-4 הנפקות פרטיות. בסך הכול גויס בהנפקות אלה סכום של 12 מיליארד שקל. פועלים אי.בי.אי אף לקחה חלק במהלך הרבעון ב-3 עסקאות של מכירת מניות עבור בעלי שליטה, בסכום כולל של 3.1 מיליארד שקל. כלל הפעילות הניבה לפועלים אי.בי.אי הכנסות של 20.5 מיליון שקל. ברבעון המקביל השתתפה החברה ב-27 הנפקות וגיוס כולל של 5.4 מיליון שקל, שהניבו הכנסות של 20.3 מיליון שקל.

 

הכנסות פועלים אי.בי.אי כוללות גם הכנסות מחברת החיתום אוריון, חברת החיתום החדשה שהקים גולדשמידט ביחד עם יועצי ההנפקות האמריקאיות גל עמית ורפי ליפא. על פי ההסכם שנחתם בין גולדשמידט ופועלים אי.בי.אי לאחר עזיבתו של גולדשמידט, מחצית מהעמלות מההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות הקיימות (לא כולל הנפקות של חברות חדשות) ישולמו לפועלים אי.בי.אי עד לסוף שנת 2018. בסך הכול במחצית הראשונה של 2018 רשמה פועלים אי.בי.אי מהנפקות חברות נדל"ן ואשראי אמריקאיות הכנסות של 19 מיליון שקל, בהשוואה ל-37.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

חברת החיתום רשמה עלייה חדה בהוצאות ההנהלה וכלליות, מ-4.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-8.3 מיליון שקל ברבעון המדווח, וכן עלייה חדה בהוצאות על יועצים חיצוניים ומפיצים, מ-115 אלף שקל ל-1.2 מיליון שקל. עלייה בהוצאות השכר נבעה מחלוקת אופציות לעובדים בסכום של 900 אלף שקל ומעלייה של 1.6 מיליון שקל במענקי העובדים, בהובלת גרינבאום ונבו.

 

לנוכח העלייה בהוצאות, הרווח התפעולי צומצם בשליש, ל-10.5 מיליון שקל, מול 15.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. סעיף המימון תרם גם הוא את חלקו לירידה ברווח הנקי - החברה רשמה ברבעון המדווח הוצאות מימון של 800 אלף שקל, לעומת הכנסות מימון של 200 אלף שקל ברבעון המקביל.

 

ברבעון השני של 2018 רשמה פועלים אי.בי.אי הפסד של 400 אלף שקל מהשקעות בזיקה לפעילות חיתום, לעומת הפסד של 93 אלף שקל ברבעון המקביל. ההפסדים מהשקעות בזיקה לפעילות חיתום והפצה במחצית הראשונה של 2018 הסתכמו בכמיליון שקל, בהשוואה להפסד זניח של 61 אלף שקל במחצית הראשונה של 2017. בפועלים אי.בי.אי מסבירים את העלייה בהפסד מהשקעות אלו בשל היקפן הגדול של רכישות החברה בהנפקות במחצית הראשונה של 2018 לעומת התקופה המקבילה והן בשל הירידות בשערי ניירות הערך שנרכשו בעיקר בשל החולשה שאחזה בשוק אגרות החוב הקונצרניות לקראת תום המחצית הראשונה של 2018.

  

  

עופר גרינבאום מנכ"ל משותף פועלים אי.בי.אי עופר גרינבאום מנכ"ל משותף פועלים אי.בי.אי צילום: יורם אשהיים
.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x