$
בורסת ת"א

בעקבות לחץ המוסדיים, דמי הניהול של מנכ"ל תיא תקשורת יופחתו

עמי גניגר יקבל דמי ניהול שנתיים של 1.06 מיליון שקל, סכום הנמוך ב-360 אלף שקל ביחס לדמי הניהול שקיבל ב-2017, ובכ-470 אלף שקל מזה שביקשו חברי הדירקטוריון לאשר בתחילת השנה

יניב רחימי 15:5011.08.18
בעל השליטה והמנכ"ל בתיא תקשורת, עמי גניגר, רצה לקבל העלאה בדמי הניהול המשולמים לו, אבל בעקבות מגעים עם אנטרופי ודיונים עם הגופים המוסדיים, יאלץ להסתפק בדמי ניהול מופחתים.

 

הסאגה ביחס לדמי הניהול של מנכ"ל תיא תקשורת נמשכת כבר ששה חודשים, שבמהלכם נדחתה האסיפה שעל סדר יומה אישור דמי הניהול לעמי גניגר לא פחות משלוש פעמים.

 

תחילת הפרשה בינואר 2018, אז אישר הדירקטוריון של תיא תקשורת, על פי המלצת ועדת הביקורת, להגדיל את דמי הניהול השנתיים שלהם זכאי גניגר -1.527 מיליון שקל. עליה של כ-100 אלף שקל ביחס לסכום שממנו הוא נהנה על פי הסכם הניהול שהסתיים בסוף 2017.

מה דעתך על מניית תיא השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אלא שלנוכח ההתנגדות שעלתה מקרב הגופים המוסדיים לדמי הניהול החדשים של גניגר, האסיפה שנקבעה לראשונה למרץ השנה נדחתה ל-9 באוגוסט. בעקבות מגעים שהתקיימו בין תיא תקשורת לבין אנטרופי שירותי מחקר כלכלי, גוף המייעץ לבעלי מניות מוסדיים, ובמטרה להימנע ממחלוקת עם בעלי מניות מוסדיים, התקבלה החלטה לפיה דמי הניהול השנתיים של גניגר יסתכמו ב-1.32 מיליון  שקל. ירידה של 100 אלף שקל ביחס לדמי הניהול על פי ההסכם המקורי, ושל כ-200 אלף שקל בהשוואה לסכום שאותו הדירקטוריון ביקש לאשר באסיפה שזומנה לראשונה.

 

אלא שכאן לא בא לגניגר גואל. בשבוע שחלף דווח שגם האסיפה השנייה שזומנה נדחתה, הפעם ל-19 באוגוסט, ושוב במטרה לאפשר המשך דיונים עם בעלי המניות המוסדיים.

 

לפי כתב ההצבעה החדש שפורסם עם הזימון לאסיפת בעלי המניות של תיא תקשורת, דמי הניהול השנתיים של גניגר יסתכמו ב-1.06 מיליון שקל. סכום הנמוך ב-360 אלף שקל ביחס לדמי הניהול שלהם זכה גניגר בשנת 2017, ובכ-470 אלף שקל מזה שביקשו חברי הדירקטוריון של גניגר לאשר למנכ"ל של החברה בתחילת השנה.

 

מלבד ההפחתה בדמי הניהול, יתר תנאי התגמול של גניגר יוותרו כפי שהיו בהסכם הניהול שהסתיים בסוף 2017.

גל סטאל יו"ר אנטרופי גל סטאל יו"ר אנטרופי צילום: אוראל כהן

 

 

עמי גניגר מכהן כמנכ"ל תיא השקעות מאז שנת 1992, ומכהן כיו"ר דירקטוריון פעיל של החברה המוחזקת - האולפנים המאוחדים בע"מ - החל משנת 2012. תיא השקעות עוסקת בתחום המדיה והתקשורת. לחברה יש שני תחומי פעילות: תחום התוכן שבמסגרתו תיא השקעות עוסקת בפיתוח וייזום תכנים ותוכניות, ותחום שירותי אולפן ושידור, שבו החברה עוסקת במתן שירותי אולפן לגורמים שונים בשוק הטלוויזיה והניו מדיה.

 

ברבעון הראשון של 2018 תיא השקעות רשמה ירידה של 18% בהכנסותיה, שהסתכמו ב-17.8 מיליון שקל. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מקיטון בהכנסות מהפקות תוכן. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-800 אלף שקל, לעומת רווח נקי של 1.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x