$
בורסת ת"א

סופי: אייפקס יורדת מהנפקת הענק של זאפ "בשל תנאי השוק"

בעלת השליטה מוותרת על התוכנית להנפיק את זאפ בבורסה, על רקע הפערים הגדולים בין השווי שהסכימו להעניק לחברה המוסדיים לעומת השווי שלו ייחלו באייפקס. מנכ"ל זאפ תקף את התקשורת במכתב לעובדי החברה: "התשקיף והדוחות הכספיים שיקפו נאמנה את הצמיחה שלנו בשנים האחרונות"

גולן חזני 13:0110.08.18

בעלת השליטה בקבוצת זאפ קרן אייפקס החליטה לוותר באופן סופי על התוכנית להנפיק את החברה בבורסה בתל אביב. זאת, על רקע הפערים הגדולים בין השווי שהסכימו להעניק לחברה בהנפקה המוסדיים לעומת השווי לפיו בעלת השליטה ביקשה לבצע את המהלך.

 

 

 

בעוד באייפקס קיוו כי ההנפקה תבוצע לפי שווי של 700 מיליון שקל לזאפ, המוסדיים העריכו את החברה בסכום נמוך בהרבה - 450-400 מיליון שקל.

 

מנכ"ל קבוצת זאפ אילן צחי. "פרסומים שקריים" מנכ"ל קבוצת זאפ אילן צחי. "פרסומים שקריים" צילום: צביקה טישלר

 

 

"בעלי המניות של זאפ החליטו היום לבטל את ההנפקה בשל תנאי השוק", כתב מנכ"ל זאפ אילן צחי לעובדי החברה במכתב ששלח אליהם היום, ובו אישר את ההחלטה. "בשבועות האחרונים היו מספר הנפקות שבוטלו בצל פדיונות בקרנות הנאמנות וירידה במחיר המניה של חברות אחרות שהונפקו. הליך הנפקתה או מכירתה של חברה הוא מהלך עסקי של הקרן שמחזיקה בה ולא משפיע על פעילותה הפנימית של החברה להשגת יעדיה".

 

בהמשך בחר צחי להאשים את התקשורת בכישלון ההנפקה המתוכננת, על רקע "פרסומים שמרביתם כללו מידע שאינו מדויק ולעיתים מגמתי וללא קשר למציאות".

 

על פי צחי, ״החברה פעלה בשקיפות ובאחריות מול רשות ניירות ערך והמשקיעים הפוטנציאלים ותחת ביקורת של אנשי מקצוע פנימיים וחיצוניים. התשקיף והדוחות הכספיים שיקפו נאמנה את הצמיחה של זאפ בשנים האחרונות".

 

טרם נמסרה תגובת אייפקס לדברים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x