$
שווקי חו"ל

ה-SEC לטסלה: אלון מאסק באמת מתכוון להפוך את החברה לפרטית?

ברשות לני"ע תוהים האם המייסד והמנכ"ל אכן עומד מאחורי הדברים שפרסם בציוץ בטוויטר ומדוע לא מסר על כך הודעה מסודרת לרשויות הרגולציה

שירות כלכליסט 22:2309.08.18

רשות ני"ע בארה"ב (SEC) הפנתה שאלות לחברת טסלה לגבי הודעתו המפתיעה של המנכ"ל אלון מאסק לפיה הוא עשוי להפוך את החברה לפרטית. ברשות תוהים האם הוא אכן עומד מאחורי הדברים, כך מסרו מקורות מקורבים לנושא.

 

 

 

הרשות שאלה את החברה האם הודעתו יוצאת הדופן של מאסק מיום שלישי אכן הצביעה על כוונתו האמיתית. הנציבות הרגולטורית גם שאלה את טסלה מדוע החשיפה נעשתה באמצעות ציוץ בטוויטר ולא במסגרת הגשת מסמכים מסודרת לרשויות הרגולציה, והאם החברה מאמינה שההודעה עומדת בתקנות להגנת המשקיעים.

 

 

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מאסק הציע ביום שלישי להפוך את טסלה לפרטית תמורת 420 דולר למניה - מחיר הגבוה בכ-11% ממחירה העדכני. זו עשויה להיות הרכישה התאגידית הגדולה בהיסטוריה, אך הוא לא פירט מעבר לכך.

 

קבוצת חברי דירקטוריון של טסלה מסרה אתמול (ד') שמאסק שוחח איתה בשבוע שעבר לגבי העניין.

 

שאלות הרשות מצביעות על כך שטסלה עשויה למצוא עצמה תחת חקירה באם הרגולטורים ימצאו ראיות לכך שהצהרתו של מאסק נעשתה שלא בתום לב.

 

 

טרם ברור האם הנציבות פתחה בחקירה רשמית בהתבסס על התשובות שקיבלה מהחברה.

 

 

מכונית של טסלה מכונית של טסלה

 

לפי מאסק בהודעתו השבוע, "החלטה סופית טרם התקבלה, אבל הסיבה ליציאה למהלך כזה נובעת בראש ובראשונה מהרצון ליצור סביבה שבה טסלה תוכל לפעול בצורה הטובה ביותר. כחברה ציבורית, אנחנו נתונים לתנודות פראיות במחיר המניה שלנו, שיכולות להסיח את דעתו של כל מי שעובד בחברה ושהוא בעל מניות. להיות חברה ציבורית משמעותו גם להיות תלויים במחזור של דוחות רבעוניים - מצב שיוצר לחץ רב על טסלה לקבל החלטות שעשויות להיות נכונות עבור רבעון מסוים, אבל לא בהכרח נכונות לטווח הארוך".

 

 

 

עוד הוסיף כי "אני רוצה שלכל בעלי המניות תהיה זכות בחירה. הם יוכלו להישאר משקיעים בטסלה הפרטית, או שיוכלו למכור את מניותיהם במחיר של 420 דולר למניה". כן ציין שאין למהלך הנוכחי שום קשר לחיזוק שליטתו בחברה: "אני מחזיק בכ-20% בחברה כעת, ואני לא רואה שזה הולך להשתנות באופן מהותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x