$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

בצל הסנקציות של טראמפ: S&P 500 התקרב לשיא של כל הזמנים

דאו ג'ונס התחזק ב-0.1%, S&P 500 עלה ב-0.4% והתקרב למרחק של 0.7% משיא כל הזמנים, נאסד"ק טיפסה ב-0.6%; פפסיקו הוסיפה 0.9% אחרי הודעת המנכ"לית כי תפרוש מתפקידה. הנפט עלה ב-0.8%

כתבי שוק ההון 23:0606.08.18

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי שנגחאי האנג סנג פוטסי קאק דאקס דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

23:05 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ב') בעליות שערים לאחר הודעת טראמפ על חידוש הסנקציות על איראן. דאו ג'ונס התחזק ב-0.1%, S&P 500 עלה ב-0.4% והתקרב למרחק של 0.7% משיא כל הזמנים, נאסד"ק טיפסה ב-0.6%; פפסיקו הוסיפה 0.9% אחרי הודעת המנכ"לית כי תפרוש מתפקידה.

 

22:17 - הנפט מסוג WTI ננעל היום בעלייה של 0.8%, כאשר מחיר חבית למסירה בספטמבר נקבע על 69.01 דולר בבורסת הסחורות של ניו יורק.

 

20:20 - הנפט נסחר בעליות של 1.5% כאשר ברקע נכנסות לתוקפן הסנקציות החדשות שהטיל נשיא ארה"ב טראמפ על איראן. הנפט מסוג ברנט נסחר תמורת 74 דולר והנפט מסוג WTI עומד על 68 דולר.

 

קידוח נפט קידוח נפט צילום: רויטרס

 

20:00 - העליות בוול סטריט מתחזקות: דאו ג'ונס עולה ב-0.4% ונאסד"ק מוסיף 0.5% לערכו. באירופה המסחר ננעל ביציבות.

 

18:30 - טבע הודיעה כי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את זריקת GRANIX עם בקבוקון חדש והתוויה מעודכנת למטופלים ילדים מגיל חודש ומעלה. מניית החברה מגיבה בזינוק של 3.8%.

 

17:00 - הראל פיננסים: "השבוע התקרבנו עוד צעד לסוף עונת הדו"חות בארה"ב, כאשר 404 חברות מתוך S&P500 כבר פרסמו דו"חות התורמים להערכה שהכלכלה האמריקאית מתפקדת טוב. 81.5% מהחברות היכו את התחזיות בשיעור ממוצע של יותר מ 5.5%. גם ההכנסות גדלו בשיעור של 1.73% מעל התחזיות, ובאופן מוחלט ראינו גידול של יותר מ 10% בהכנסות, ויותר מ 25% ברווחים, לעומת הרבעון המקביל אשתקד. אלה מספרים שאין להם אח ורע בשנים האחרונות. במידה רבה, רפורמת המס תרמה לתוצאות הטובות ולפיכך נראה כי במבט קדימה יש עדיפות לחשיפה לסקטורים עם צפי לצמיחה עתידית גבוהה".

 

 צילום: בלומברג

 

16:30 - המסחר בניו יורק נפתח בירידות שערים של 0.2% במדדים המובילים נאסד"ק ודאו ג'ונס.

 

14:55 - הבורסות בניו יורק צפויות לפתוח את שבוע המסחר ביציבות - החוזים העתידיים על המדדים המובילים מטפסים ב-0.1%. פפסיקו מטפסת ב-0.9% בטרום המסחר אחרי שענקית המשקאות הודיעה כי המנכ"לית אינדירה נואי (62) תפרוש מתפקידה לאחר 12 שנים בתפקיד ו-24 שנים בחברה.

14:45 - מחירי הנפט מטפסים על רקע ירידה מפתיעה בתפוקת הנפט החודשית בסעודיה. הנפט מסוג WTI עולה ב-1.2% ל-69.3 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט מטפס ב-1% ונסחר תמורת 73.9 דולר לחבית.

 

תפוקת הנפט בסעודיה בחודש יולי הסתכמה ב-10.3 מיליון חביות ביום – 200 אלף חביות ביום פחות מאשר בחודש יוני.


13:30 -
שרי החוץ של מדינות האיחוד האירופי החתומות על הסכם הגרעין עם איראן הודיעו היום בהצהרה משותפת כי הם מתנגדים למהלך של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להטיל מחדש את הסנקציות על איראן, בהמשך ליציאה מהסכם הגרעין. "אנו מביעים צער עמוק על ההטלה המחודשת של הסנקציות על ידי ארצות הברית", נכתב בהצהרה, שבה הבטיחו השרים לשמור על ערוצים כלכליים פתוחים מול טהרן.

12:00 - ענקיות הקמעונאות טסקו וקארפור הכריזו היום על ברית אסטרטגית ארוכת טווח, במטרה להשתמש בכח הקנייה המשותף שלהן כדי להוריד את המחירים מול הספקים. החברות הודיעו כבר בחודש יולי על הברית הנרקמת לאחר שנתיים של מגעים, וציינו כי היא תכלול קשרים עם ספקים גלובליים.

 

שיתוף הפעולה בין הקמעונאיות הבריטית והצרפתית, המפעילות בחישוב כולל 19 אלף סניפים, ייאלץ את הספקיות באירופה להוריד מחירים. אנליסטים מבנק ג'פריס האמריקאי העריכו כי כוח הקנייה המשותף של הקמעונאיות יהיה למעלה מ־80 מיליארד ליש"ט בשנה וכי המהלך יחסוך להן 400 מיליון ליש"ט. טסקו הבריטית וקארפור הצרפתית ציינו כי הן צופות ששיתוף הפעולה ביניהן, שיימשך שלוש שנים, יתחיל באוקטובר הקרוב.


11:55 -  הבנק הגדול באירופה עלה על התחזיות והתאושש מהנפילה המפתיעה ברווחי הרבעון הראשון של השנה. HSBC דיווח על עלייה של 4.6% ברווח לפני מס במחצית הראשונה של 2018, שהסתכם ב-10.7 מיליארד דולר – עלייה של 4.6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח עלה על צפי האנליסטים שעמד על 10.4 מיליארד דולר.

 

ההכנסות של ענק הבנקאות הבריטי צמחו ב-4% ל-27.3 מיליארד דולר, אך גם ההוצאות התפעוליות צמחו והסתכמו ב-17.5 מיליארד דולר לעומת 16.4 מיליארד דולר במחצית השנה הראשונה של 2017. המשקיעים בוחנים בתשומת לב את סעיף ההוצאות, אחרי שגרם לירידה מפתיעה בשורת הרווח של הרבעון הראשון השנה. מניית HSBC נסוגה ב-0.4% בבורסת לונדון, אחרי שמוקדם יותר טיפסה ב-0.8% בבורסת הונג קונג.

 

בבנק ציינו כי העלויות הגבוהות יותר נובעות מתוכניות צמיחה שאפתניות, הגברת השקעה בטכנולוגיה והתרחבות בסין. מנכ"ל הבנק ג'ון פלינט התייחס לדוחות ואמר כי העלייה בהוצאות הייתה צפויה לאחר שהכריז על תוכניות להשקיע מעל 17 מיליארד דולר בתוכניות צמיחה שאפתניות, השקעה בטכנולוגיה והתרחבות בסין.

 
בנעילה באסיה - בורסת שנגחאי איבדה 1.3%, טוקיו נסוגה ב-0.1% והונג קונג הוסיפה לערכה 0.5%.


בנק HSBC בלונדון בנק HSBC בלונדון צילום: בלומברג


10:40 - המסחר באירופה נפתח לפני ארבעים דקות והמדדים המובילים נסחרים בירידות - דאקס בפרנקפורט נסוג ב-0.5%, קאק בפריז נחלש ב-0.2% ופוטסי הלונדוני יורד ב-0.1%. המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר מתיחות הסחר בין ארה"ב לסין – סין הודיעה כי תגיב באמצעים הדרושים אם תתרחש העלאת מכסים נוספת מצד ארה"ב.

בעלות הברית האירופיות של ארה"ב מוטרדות מהסנקציות האמריקאיות על איראן, שהיום צפוי חלקן להיכנס לתוקף בהמשך להודעת טראמפ על פרישה מהסכם הגרעין. הסנקציות שייכנסו לתוקפן היום עוסקות בעיקר בסחר האיראני במכוניות, בזהב ובמתכות מרכזיות וחשובות נוספות. כמו כן, יבוטלו רישיונות ליצוא מטוסים מסחריים לאיראן וציוד שקשור להם. הסנקציות המרכזיות שעוסקות בתחום האנרגיה והבנקאות במדינה, כולל יצוא נפט, יוטלו ב-4 בנובמבר.

9:30 - הבורסות המובילות באסיה פותחות את שבוע המסחר במגמה מעורבת - שנגחאי בולטת לשלילה עם ירידה של 1.6% על רקע מתיחות הסחר בין סין לארה"ב שהתעצמה בשבועות האחרונים. מדד האנג סנג מטפס בשעה זו ב-0.2% ומדד ניקיי בבורסת טוקיו ננעל לפני כחצי שעה בירידה של 0.1%.

ארה"ב כבר הטילה מכסים על יבוא סיני בשווי 34 מיליארד דולר ונענתה באיומי תגובה מצד הסינים. ביום חמישי האחרון הורה הנשיא דונלד טראמפ לאסטרטג הסחר שלו רוברט לייטייזר לשקול העלאת המכסים על סחורה סינית בשווי 200 מיליארד דולר ל-25% מ-10%, גם הפעם הסינים איימו בתגובות נחרצות למהלך.

מימין: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג על רקע בורסת שנגחאי מימין: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג על רקע בורסת שנגחאי צילום: שאטרסטוק, גטי אימג'ס, רויטרסבטל שלח
    לכל התגובות
    x