$
מט"ח וסחורות

בנק UBS: הביטקוין צריך להגיע ל-213,000 דולר כדי להחליף את הכסף בעולם

דו"ח שחיברו האנליסטים של UBS ובוחן את עתיד המטבע קובע כי מערכת הביטקוין יכולה כיום לעבד רק חלקיק מנפח התשלומים שחברות כמו ויזה למשל מבצעות. לפי הדו"ח, על מנת שהמערכת תשמור על יציבות מחיר הביטקוין צריך לטפס לשווי אסטרונומי - או שיחול שיפור משמעותי ביכולות עיבוד העסקאות של המערכת

שירות כלכליסט 15:0604.08.18

חסידי הביטקוין מאמינים כי יבוא יום והמטבע הווירטואלי יחליף את הדולר. אולם האנליסטים בבנק השוויצרי UBS ממליצים להם להיאזר בסבלנות, שכן הביטקוין עוד לא יכול להיחשב ככסף או כנכס מוחשי.

 

 

 

לפי דו"ח חדש שפרסם הבנק המתפרס על פני 34 עמודים, על מנת שהביטקוין יחליף את הדולר האמריקאי – שטרות, מטבעות, המחאות וכן הלאה – מחירו צריך לטפס קרוב ל-213 אלף דולר או שיחול שיפור משמעותי ביכולות עיבוד העסקאות של המערכת.

 

מערכת הביטקוין יכולה כיום לעבד רק חלקיק מנפח התשלומים שחברות כמו ויזה מבצעות. לפי UBS המגבלה הזו, המושרשת בתוך המערכת של הביטקוין, עלולה להמשיך ולהגביל את היעילות של המטבע הדיגיטלי. 

 

ביטקוין ביטקוין צילום: Getty

 

 

"הממצאים שלנו מצביעים על כך שבצורתו הנוכחית, הביטקוין אינו יציב מספיק והוא מוגבל מדי כדי להפוך לצורת תשלום מקובלת לעסקאות כלל עולמיות או לזכות במעמד של נכס המקובל על כולם", נכתב בדו"ח.

 

השימוש בביטקוין במסחר נמצא בירידה מאז טיפס לשיא בספטמבר, כך על פי מחקר חדש שפרסמה חברת Chainalysis Inc.

 

 בדו"ח של UBS מדגישים כי ביקוש מצד ספקולנטים מסביר מעל 70% מהשינויים במחירי הביטקוין. עוד מציינים שם כי אף שלמטבעות הווירטואלים יש את הפוטנציאל להפוך לנכסים אלטרנטיביים, המחירים שלהם יסבלו קרוב לוודאי מתנודתיות גבוהה, ולכן ימשכו יותר משקיעים ספקולנטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x