$
שווקי חו"ל

היינקן רוכשת 40% מ-CR Beer המוזגת בירה לרבע מהשוק הסיני

יצרנית הבירה ההולנדת תרכוש 40% מיצרנית הבירה ההונג קונגית תמורת 3.1 מיליארד דולר ומניות. CR היא יצרנית הבירה סנואו, שהיא אחת הנמכרות בסין

שירות כלכליסט 22:3303.08.18

יצרנית הבירה ההולנדית היינקן הודיעה היום (ו') כי היא תשתף פעולה בסין עם יצרנית מקומית, כדי להתמקד מעתה במכירת בירות פרימיום בשוק הבירות הגדול בעולם.

 

בירה היינקן בירה היינקן צילום: בלומברג

 

החברה, שהיא יצרנית הבירות השנייה בגודלה בעולם אחרי אינבוו איינהויזר-בוש (AB InBev), מסרה כי היא תרכוש נתח של 40% מחברת CR Beer מהונג קונג בתמורה ל-24.35 מיליארד דולר הונג קונג (3.1 מיליארד דולר אמריקאי).

 

החברה ההונג קונגית תקבל נתח של 0.9% במניות היינקן, בתמורה ל-463.63 מיליון יורו. לפי חברת המחקר יורומוניטור, CR מחזיקה בנתח של 26.1% בשוק הבירה הסיני, והיא החברה הגדולה ביותר בו. מנגד, נתח השוק של היינקן בשוק הסיני נאמד ב-0.5%.

 

CR ידועה בתור יצרנית הבירה סנואו, שהיא אחת מהבירות הנמכרות בסין. שם המותג של היינקן יועבר ל-CR שתנהל את הפעילות המקומית של המותג. החברה ההונג קונגית גם תוכל להשתמש ברשת ההפצה הבינלאומית של היינקן כדי למכור את בירה סנואו מחוץ לסין.

 

"ההיכרות העמוקה של CR עם השוק המקומי הסיני, ורשת ההפצה שלה במדינה ייצרו שילוב מנצח שיאפשר להיינקן להעמיק את דריסת הרגל שלה בשוק בירות הפרימיום הצומח של סין", מסר מנכ"ל היננקן ז'אן פרנסואה ואן בוקסמיר.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x