$
בורסת ת"א

העסקה בוטלה: לאומי פרטנרס והפניקס לא ירכשו מניות ביטוח ישיר

במסגרת העסקה אמורות היו החברות, בשיתוף מורי ארקין, לרכוש 20% ממניות ביטוח ישיר; בעלת השליטה משפחת שנידמן תאלץ למצוא חלופה להשטחת הפירמידה - לצורך עמידה בדרישות חוק הריכוזיות

רחלי בינדמן 13:3001.08.18

משפחת שנידמן בבעיה: העסקה שנועדה לאפשר לקבוצת ביטוח ישיר לעמוד בחוק הריכוזיות ולצמצם שכבה בפירמידה העסקית לא תצא לפועל. על החברה להשלים את השטחת הפירמידה עד סוף 2019.  

במקור סיכמו השנידמנים עם המשקיעים לאומי פרטנרס, הפניקס ומורי ארקין לרכוש יחד 20% ממניות ביטוח ישיר לפי שווי של 1.56 מיליארד שקל - סכום שאמור היה לספק לבעלי השליטה מימון לרכישת אחזקות הציבור בביטוח ישיר ולמחוק את החברה מהמסחר. 

 

אלא שמאז ההודעה על הסכם הרכישה המניה זינקה, כך שהעסקה הפכה פחות משתלמת לשנידמנים. בהמשך תכננה הקבוצה להנפיק את אחזקותיה בחברת מימון ישיר שעתידה הייתה להפוך לציבורית. היום פקעו הסיכומים עם המשקיעים כאמור והשנידמנים ידרשו למצוא פיתרון אחר - אלא אם הצדדים יגיעו להסכמות חדשות.

 

שתי אפשרויות עומדות על הפרק בשלב זה: האחת, החלפת מניות ביטוח שמיר עם חברת האם צור שמיר, על בסיס הערכות שווי שיבוצעו לשתי החברות ואישורים של בעלי מניות המיעוט של צור וביטוח ישיר. השנייה, הצעת רכש למניות המיעוט בביטוח ישיר תוך גיוס כסף על ידי צור שמיר לצורך רכישת אחזקות המיעוט - מהלך שבטווח הקצר צפוי להגדיל את רמות המינוף של צור.

 

מהחברה נמסר: "אחרי מספר דחיות להתקיימות התנאים המתלים הצדדים החליטו בשלב זה לסגת מהעסקה".

 

 

מוקי שנידמן מוקי שנידמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x