שווקי חו"ל

אימפרבה פרסמה דוחות מאכזבים - המניה נפלה ב-15.6% בנאסד"ק

חברת סייבר רשמה ברבעון השני הכנסות של 84.8 מיליון דולר, ומסכום זה 19.4 מיליון דולר ממכירת מוצרים. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 87.2 מיליון דולר ושל 21.1 מיליון דולר ממוצרים

דרור רייך 13:4929.07.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הסייבר אימפרבהפרסמה בסוף השבוע דוחות מאכזבים שלא עמדו בתחזית ההכנסות של השוק - וגררו נפילה של 15.6% בשווי השוק של החברה בנאסד"ק, ל-1.66 מיליארד דולר.  

 

אימפרבה מסכמת את הרבעון השני עם הכנסות של 84.8 מיליון דולר - מתחת לתחזיות האנליסטים שעמדו על 87.2 מיליון דולר. אימפרבה נמצאת במעבר למודל עסקי מבוסס מנויים, אך נכון להיום סובלת מהאטה ניכרת במכירת מוצרים, בקצב של 4%. ההכנסות ממוצרים עמדו על 19.4 מיליון דולר בלבד, בשעה שהאנליסטים ציפו להכנסות של 21.1 מיליון דולר בסעיף זה. ההכנסות משירותים הסתכמו ב-65.6 מיליון דולר.

 

החברה נמצאת גם בתהליך ארגון מחדש של פעילותה בארה"ב, וגם בסעיף זה נרשם נתון לא מרשים של צמיחה בשיעור של 5% במכירות באזור זה. "להערכתנו, ייקח זמן עד שהמכירות בארה"ב יחזרו לקצב צמיחה", ציינו אנליסטים בבית ההשקעות אופנהיימר.

 

בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 26 סנט למניה, במקרה זה נתון טוב מהצפי בשוק שעמד על הפסד של 33 סנט למניה.

 

המשקיעים קיוו להצפת ערך במניית החברה לאור כניסתה של הקרן האקטיביסטית אליוט (5.5%) באמצע 2016 וההודעה על רכישת חברת Prevoty תמורת 140 מיליון דולר, אך מניית אימפרבה הסבה למשקיעה תשואה נמוכה של 8% ב-12 החודשים החולפים.

 

"בעקבות האכזבה בדוחות, אנו מורידים את תחזיותינו לאימפרבה", מסכמים בבית ההשקעות אופנהיימר. "למרות קופת מזומנים גדולה של 270 מיליון דולר לאחר הרכישה האחרונה, אנו בוחרים להמתין לסימני שיפור בפעילות החברה ובפרופיל הצמיחה, ומורידים את המלצתנו ל-Perform ('תשואת שוק')", מוסיפים באופנהיימר.

 

 

סייבר (תמונת אילוסטרציה) סייבר (תמונת אילוסטרציה) צילום: Commvault

בטל שלח
    לכל התגובות
    x