$
בורסת ת"א

פימי מחליפה מנכ"ל באורביט: בן ויינברגר יחליף את איתן ליבנה

ליבנה פורש מהתפקיד לאחר שנתיים בלבד - מחצית התקופה תחת השליטה של קרן פימי; ויינברגר, לשעבר בכיר באמדוקס, כיהן בתפקידו האחרון כמנכ"ל חברת הסטארט אפ לומוס - עלות שכרו החודשית תעמוד על 85-80 אלף שקל

מיקי גרינפלד 11:5629.07.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הודעה מפתיעה יוצאת היום (א') מחברת אורביטשבשליטת קרן פימי על החלפתו של איתן ליבנה, מנכ"ל החברה מאז יולי 2016. ליבנה יסיים את כהונתו בספטמבר הקרוב ויפרוש מהחברה.

 

מחליפו בתפקיד הוא בן ויינברגר, איש אמדוקס לשעבר, בעל תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע מהטכניון. ויינברגר פרש מאמדוקס בסוף 2012 ובתפקידו האחרון בחברה שימש כראש חטיבת OSS (מערכות תמיכה תפעוליות). בשנים 2017-2015 הוביל ויינברגר כמנכ"ל את חברת הסטארפ אפ לומוס (לומוס עסקה בייצור עדשות חכמות למשקפי מציאות מוגברת - Augmented Reality).  

אורביט הוציאה זימון לאסיפה כללית לצורך אישור שכרו של המנכ"ל החדש. עלות שכרו החודשי של ויינברגר צפויה לעמוד בשלב ראשון על 80 אלף שקל, לתקופה של חצי שנה, ולעלות לאחר מכן ל-85 אלף שקל. כמו כן, המנכ"ל יהיה זכאי למענק תלוי תוצאות וכן במענק הכפוף לשיקול דעת הדירקטוריון, בגובה מצטבר של עד 9 משכורות חודשיות.

 

אורביט עוסקת בתקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים. החברה היא ספקית מערכות תקשורת עתירות טכנולוגיה למשימות חיוניות (Mission-Critical) ומסחריות עבור יישומים בים, ביבשה, באוויר ובחלל. קרן פימי רכשה את השליטה בחברה באוגוסט 2017 תמורת סכום של 108 מיליון שקל. הקרן נוהגת למנות מנכ"ל מטעמה במרבית החברות שבהן היא נכנסת להשקעה כך שבמובן זה החלפתו של ליבנה אינה חריגה, ואולם לנוכח העובדה שהוא נשאר בתפקיד תחת פימי במשך שנה שלמה, כהונתו נראתה בטוחה. 

 

רק לאחרונה רשמה אורביט הישג נאה במיוחד עם זכייה בחוזה גדול מאד של חיל האוויר האמריקאי למתן שירותים בשווי של 109 מיליון שקל, לתקופה של 60 חודשים - סכום גדול יותר מפי שניים מכל העסקאות שאורביט חתמה עליהן מתחילת השנה.

 

ליבנה מונה כאמור בתחילת יולי 2016 למנכ"ל אורביט (לאחר שהוביל כמנכ"ל את חברת מגל מערכות, גם היא בבעלות פימי) והוא החליף את ארז שבירו, שכיהן בתפקיד שנה אחת בלבד. 

 

השנה הראשונה של ליבנה בראשות אורביט לא הלהיבה את השוק - מניית החברה  נפלה ב-55% בבורסה בת"א מראשית הכהונה שלו כמנכ"ל ועד המכירה לפימי, 13 חודשים מאוחר יותר. ממועד הרכישה באוגוסט שנה שעברה ועד היום זינקה מניית אורביט ב-53%, ומתחילת 2018 היא עומדת על פלוס 22% - ונסחרת בשווי של 170 מיליון שקל.

 

איתן ליבנה איתן ליבנה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x