$
בורסת ת"א

ועד עובדי לאומי קארד בלחץ: "נפיל את העסקה ללא מענק מכירה"

הוועד דורש מההנהלה הבטחה תוך שלושה ימים שלפיה כל זכויות העובדים יישמרו במסגרת המכירה לורבורג פינקוס. עוד מאיים הוועד: ללא מענק - עסקת המכירה תיפול

רחלי בינדמן 21:4328.07.18

עובדי לאומי קארד בלחץ. עוד לא יבשה הדיו על עסקת מכירת חברת כרטיסי האשראי לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס - והעובדים נערכים לקרב.

 

 

 

במכתב ששלחו העובדים להנהלה הערב נכתב : "ככל הידוע לנו בשלב זה, את החברה עתידה לרכוש קרן השקעות פרטית. יש להניח כי אם אכן יש אמת בדבר, מדובר ברכישה על ידי גוף של משקיעים שישאף להשביח את ההשקעה ולמנף אותה, בין היתר באמצעות שינוי תנאי העבודה בחברה, וייתכן שאף באמצעות הקטנת מצבת העובדים".

 

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו צילום: וראל כהן, בני גם זו לטובה

 

החשש הגדול של העובדים הוא, כמובן, מתוכנית התייעלות מתבקשת בחברה, שעד כה נהנתה מהגנות העבודה החלות על עובדי לאומי. לטענת הוועד, "הנהלת החברה מושכת את המשא ומתן הקיבוצי ומסרבת בעקביות להגיע איתנו להסכמות חדשות, אשר עתידות לכלול התחייבות לשמירה על הקיים ושיפור של תנאי השכר והעבודה, והכול באמצעות הגדלת הוצאות השכר של החברה לטובת תוספות שכר, זכויות סוציאליות והטבות נוספות".

 

לדברי העובדים, אם עד היום החשש העיקרי שלהם נגע להתחמקות של ההנהלה מגיבוש הסכם קיבוצי באמצעות מריחת הזמן, "הרי שעתה התעצם החשש פי כמה, ואנחנו מוצאים את עצמנו בפתחו של עידן חדש - מסוכן מאוד לעובדים, שבו לא רק מצבנו הקיים מצוי בסכנה, אלא שגם ההתחייבויות העתידיות של החברה לעובדיה, עלולות לעמוד בסיכון", נכתב במכתב שכוון למנכל רון פאינרו.

 

עוד נכתב כי "נציגות העובדים מצויה בחוסר וודאות מוחלט ובחשש רציני שהחברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפי העובדים, הן אלו הכספיות והן אלו הסוציאליות, הן אלו הקיימות והן אלו העתידיות. החשש אף מתעצם לאור חוסר השקיפות של הנהלת החברה כלפי עובדיה, ביצוע מהלכים חד-צדדיים והתנהלות עמומה בכל החודשים האחרונים, שבהם אנו מנסים, ללא הצלחה, להגיע להסכם קיבוצי. היום יותר מתמיד אנו מבינים שהנהלת החברה מובילה אותנו בכחש זה מספר חודשים, אך ורק לשם קידום מהלכיה, וזאת מבלי לתת משקל לדרישות העובדים ולצרכים שלהם, ומבלי שאינטרס העובדים יעמוד בראש סדר העדיפויות".

 

בוועד הופתעו לגלות מכלי התקשורת על כוונת החברה לחלק דיבידנדים טרם המכירה, מהלך הנתפש ככזה שלא בא לטובת העובדים ועל חשבונם. בלאומי קארד הכריזו כבר לפני שבוע וחצי על סכסוך עבודה ויוכלו להתחיל לשבות החל מה-1 באוגוסט.

 

"אין לנו ספק שהצעדים הארגוניים שננקוט נחוצים וחשובים יותר מתמיד לשם שמירה והגנה על עובדי החברה וזכויותיהם. על רקע האמור לעיל - לצד סכסוך העבודה, וכחלק ממנו, אנו דורשים לקבל תוך שלושה ימי עבודה התחייבות כתובה של הנהלת החברה שלפיה לחברה יש את היכולת המלאה לעמוד בכל התחייבויותיה הקיימות והעתידיות כלפי העובדים, לרבות תשלום שכר, סוציאליות, ויתר הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי".

 

עוד דורש הוועד: "התחייבות כתובה של החברה כי הקצתה תקציב ייעודי ונפרד לשם עמידה בדרישות נציגות העובדים בהסכם הקיבוצי החדש, תוך שהנהלת החברה מתחייבת כי תקציב זה צבוע לטובת ההסכם הקיבוצי". הוועד דורש כמובן מענק מכירה לעובדים. היקף התקציב הנדרש על ידינו להסכם הקיבוצי החדש, והיקף הדרישה שלנו למענקים לעובדים "אנו מניחים שהעברתם את דרישותינו לקונה הפוטנציאלי, לרבות הבהרה בדבר דרישתנו הברורה והמוחלטת לחלקם של העובדים מתוך עסקת המכירה, שללא התחייבות לתשלומה, לא תצא עסקת המכירה לפועל".

 

במכתב לעובדים מסר הערב רון פאינרו: "אני מזכיר לכם, שאנחנו פועלים יחד עם הנהגת הוועד להגיע לסיכום על הסכם קיבוצי חדש ובכלל זה אני מניח שכולכם מצפים לשמוע על סטטוס מענק המכירה לעובדים. גם זה יגיע ומגיע. בשבועות הקרובים נמשיך בניהול משא ומתן אינטנסיבי במטרה להגיע לסיכום לשביעות רצון כולנו תוך הבטחת יציבות החברה. זכרו שהאינטרס שלנו משותף – אנחנו רוצים חברה טובה לעובדיה, יציבה, צומחת ומשגשגת בטווח הארוך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x