$
שווקי חו"ל

רשות ני״ע בארה״ב דחתה את בקשתם של האחים ווינקלווס להנפיק קרן ביטקוין

זו הפעם השנייה שבה ניסיון האחים להנפיק קרן העוקבת אחר מחיר המטבע הקריפטוגרפי נדחה על ידי ה-SEC: "אין תימוכין לטענת האחים ששוק הביטקוין עמיד במיוחד למניפולציות"

שירות כלכליסט 10:3227.07.18

רשות ניירות ערך בארה"ב דחתה בפעם השנייה את ניסיונם של האחים קמרון וטיילר וינקלווס, מייסדי אתר המרת מטבעות הקריפטו Gemini, להנפיק מניות של קרן העוקבת אחר המחיר הממוצע של הביטקוין.

 

 

 

במסגרת ההצעה, ביקשו האחים למשוך משקיעים שבדרך כלל נרתעים מהמורכבות הנעוצה בסחר במטבע הווירטואלי. אתמול דחתה ה-SEC את ההצעה ברוב של 3 מתנגדים מול תומך אחד. לאחר ההחלטה ירד אתמול מחיר הביטקוין ב-3% ל-7,880$.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: רויטרס

 

זו, כאמור, איננה הפעם הראשון שבה ניסיון של האחים להנפיק קרן להשקעה בביטקוין נכשל. בשנה שעברה כבר דחתה SEC בקשה של "קרן הביטקוין ווינקלווס", אך ביוני הגישה הקבוצה הצעה מתוקנת.

 

במסגרת החלטת הדחייה המחודשת, הדגישה ה-SEC כי אינה תומכת בטענת האחים לפיה שווקי הביטקוין הינם "עמידים באופן ייחודי בפני מניפולציה". בדברים שפרסמה הדגישה הנציבות את החשש שלה מהונאה פוטנציאלית והצורך שלה להגן על המשקיעים.

 

עוד ציינה SEC כי דחיית הבקשה אינה מתבססת על עמדה כזו או אחרת לגבי חדשנות טכנולוגיית הבלוקצ'יין והביטקוין או ערכם כהשקעה. בנוגע לטענה שהביטקוין עמיד במיוחד בפני מניפולציות, כתבה SEC ש"לא מצאה שום תימוכין לטענה זו".

  

הביטקוין עלה לשיא דו-חודשי השבוע והגיע לרמה של 8,300$. עם זאת, השבוע דחתה SEC את מועדם של דיונים לגבי חמש בקשות לקרנות ביטקוין מדדיות נסחרות שהוגשו ע"י NYSE Arca. חברת ניהול הנכסים Bitwise הצטרפה ביום שלישי גם היא לרשימת המקוות, והגישה בקשה לקרן מדדית נסחרת שאמורה לעקוב אחר סל המטבעות הקריפטוגרפיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x