$
שווקי חו"ל

עלייה של 8% ברווחי צ'ק פוינט - תוכנית הרכישה העצמית הוכפלה

צ'ק פוינט מסיימת את הרבעון השני עם רווח של 218 מיליון דולר או 13.7 דולר למניה - הצפי בשוק עמד על 1.31 דולר למניה; תוכנית הרכישה העצמית תורחב משמעותית, מ-1 ל-2 מיליארד דולר

דרור רייך 12:3325.07.18

צ'ק פוינט מסכמת רבעון עם צמיחה מתונה בשורה העליונה והתחתונה של הדוחות - ומודיעה במקביל על הרחבה מהותית של תוכנית הרכישה העצמית שלה.  

חברת אבטחת המידע רשמה ברבעון השני עלייה קלה של 2% בהכנסות שהסתכמו ב-467.77 מיליון דולר, בהשוואה ל-459 מיליון דולר ברבעון המקביל - ציפיות האנליסטים עמדו על הכנסות של 462.3 מיליון דולר.

 

החברה רשמה ברבעון המדווח רווח תפעולי של 247 מיליון דולר ושיעורו מההכנסות עמד על 53%, נתונים דומים לאלה של הרבעון המקביל, שבו רשמה צ'ק פוינט רווח תפעולי של 248 מיליון דולר עם שיעור של 54% מההכנסות. ציפיות האנליסטים עמדו על רווח תפעולי של 240 מיליון דולר.  

 

הרווח הנקי עמד על 218 מיליון דולר עלייה של 8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, שבו עמד הרווח על 212 מיליון דולר. הרווח למניה עלה ל-1.37 דולר, מעל תחזיות השוק שעמדו על 1.31 דולר - ובהשוואה ל-1.26 דולר ברבעון המקביל.

 

צ'ק פוינט הודיעה במקביל על הכפלת תוכנית הרכישה העצמית של המניות שלה, ממיליארד ל-2 מיליארד דולר. במסגרת התוכנית הקיימת ביצעה החברה ברבעון השני רכישה של 2.5 מיליון מניות בסכום של 250 מיליון דולר. בתוכנית החדשה והמועדכנת יעלה סכום הרכישות הרבעוני ל-325 מיליון דולר.

 

צ'ק פוינט יצרה במהלך הרבעון מזומנים בסכום של 213 מיליון דולר, מעט נמוך מהרבעון המקביל שבו גדלה הקופה ב-226 מיליון דולר. נכון לסוף הרבעון השני מכילה קופת המזומנים של החברה סכום של 4.04 מיליארד דולר אל מול שווי חברה של 17.35 מיליארד דולר. 

  

מנכ"ל צ'ק פוינט גיל שויד מנכ"ל צ'ק פוינט גיל שויד צילום: ענר גרין

 

 

"סביב גביע העולם היה ריבוי של התקפות זדוניות, בעיקר על ישראל, וכן התקפה ספציפית על חיילים בגבול עזה" אמר גיל שוויד, מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט במסיבת העיתונאים שהתלוותה לפרסום הדוחות.

 

"הם חיפשו בעיקר מיקומים ותמונות. החיילים קיבלו הפנייה להורדת אפליקציה בשם גולדן קאפ, שכוללת נתונים וסטטיסטיקות מהמונדיאל שברוסיה. המפעילים חיפשו ספציפית חיילים דרך פרופיל של בחורה בפייסבוק בשם נועה זהר, פרופיל מזויף שנבנה במשך שנה, שנראה מאוד אמיתי עם תמונות של מדריכת פילטיס אוסטרלית עם חצי מיליון עוקבים באינסטגרם".

 

"מה שהכי מדאיג אותנו הוא שהריגול הזדוני נתפס בישראל אבל לא באמצעות תוכנות מניעה, אלה בעקבות עירנות של חיילים ופנייה שלהם לגורמים הרלוונטים, גם החוקרים שלנו לקחו חלק בפיצוח התקיפה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x