$
בורסת ת"א

רמי לוי הופך לבעל השליטה בקופיקס

לוי שהפך לשותף בקופיקס לפני כחצי שנה החליט לממש כעת את אופציית השליטה ברשת הקפה ויעלה מהחזקה של 20% ל-50.01% תמורת 1.38% ממניות שיווק השקמה שבבעלותו. במקביל יקבל לידיו ללא תמורה נוספת 30% מסופר קופיקס

נורית קדוש 21:4324.07.18

כחצי שנה לאחר חתימת ההסכם לרכישת 20% מרשת קופיקס, הופך רמי לוי לבעל השליטה בחברה.

 

 

 

חברת רמי לוי שיווק השקמה דיווחה הערב (ג') כי מימשה את האופציה שהוקנתה לו בהסכם ההשקעה, לרכישת מניות נוספות של קופיקס כך שתחזיק ב-50.01% מהחברה. זאת, כנגד הקצאה של מניות רמי לוי בהיקף של 1.38% בשיווק השיקמה. בנוסף, במועד הקצאת המניות, תעביר קופיקס לרמי 60 מניות של סופר קופיקס, המהוות 30% מרשת הסופרים המונה 30 סניפים במרכזי הערים, וזאת ללא תמורה.

 

 

מה דעתך על מניית קופיקס גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המהלך האחרון התאפשר לאחר שקופיקס הודיעה לשותפתה גרין לנטרן על מימוש האופציה שהוקנתה לה בהסכם ביניהן לרכוש את כל מניות גרין לנטרן בסופר קופיקס המוחזקות על ידה. מחיר המימוש של האופציה הופחת מ-50 מיליון שקל ל-35 מיליון שקל בלבד. במקרה ששווי מניות החברה שיועברו כאמור יהיה נמוך מ-35 מיליון שקל, היתרה תשולם לגרין לנטרן על ידי קופיקס ב-12 תשלומים חודשיים שווים.

 

 

רמי לוי. הפך לבעל השליטה בקופיקס רמי לוי. הפך לבעל השליטה בקופיקס צילום: צביקה טישלר

 

במקביל לחתימת התוספת להסכם ההשקעה, חתם לוי עם אבי כץ מייסד קופיקס ועם בתו חגית שינובר על תוספת להסכם בעלי המניות ביניהם המעדכנת את ההסכם כך שבין היתר, החל ממועד הקצאת מניות האופציה, שיווק השקמה תהיה רשאית למנות את רוב חברי הדירקטוריון של קופיקס. הצדדים יתקנו את תקנון קופיקס כך שכל החלטות הדירקטוריון תתקבלנה ברוב רגיל.

 

רמי לוי מסר: "מימוש האופציה יאפשר לנו ליישם את האסטרטגיה העסקית שלנו גם בסניפים העירוניים – ולאפשר את סל המוצרים הזול ביותר ביחס לסביבה. במהלך השנתיים הקרובות אנו צופים שרשת קופיקס תרחיב את פעילותה ותמנה למעלה מ-50 סניפי מרכולים וכ-150 בתי קפה. אנו מאמינים שיכולות הניהול והסחר שנצברו לאורך השנים, יבואו לידי ביטוי בפעילות קופיקס כבר בטווח הזמן המיידי. רכישת השליטה ברשת קופיקס, לצד רכישת השליטה ברשת גוד פארם בחודש מאי האחרון, יאפשרו לנו לזרז את תהליך החדירה אל תוך מרכזי הערים ובפרק זמן קצר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x