$
שווקי חו"ל

מאבק האיתנים הסתיים: קומקאסט מוותרת על פוקס - שתימכר לדיסני

ההצעה של דיסני, בשווי של 71 מיליארד דולר, נותרה היחידה שעל הפרק; קומקאסט ממשיכה להתחרות בפוקס על רכישת סקיי הבריטית. מנכ"ל קומקאסט: "אני רוצה לברך את המנכ"ל והצוות בדיסני"

שירות כלכליסט 16:3419.07.18

קומקאסט נסוגה מהמאבק על רכישת פוקס המאה ה-21: החברה הודיעה היום (ה') כי היא מוותרת על העסקה עליה נאבקה עם דיסני בחודשים האחרונים - ותתמקד מעתה במאבק על רכישת רשת סקיי ניוז.  

עתה נוצרה ההצעה של דיסני היחידה על הפרק והדרך להשלמת העסקה פתוחה בפניה. ההצעה האחרונה של דיסני עמדה על 71 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות – הצעת קומקאסט עמדה על 65 מיליארד דולר במזומן.

 

מנכ"ל קומקאסט בריאן רוברטס (Brian Roberts) פרסם הודעה שבה אמר: "אני מעוניין לברך את בוב אייגר (Bob Iger) והצוות בדיסני וכן לשבח את משפחת מורדוך ופוקס על יצירת חברה כה מכובדת ומבוקשת" (בוב איגר הוא מנכ"ל דיסני, משפחת מורדוך היא בעלת השליטה בפוקס. ש"כ).

 

 

 

המאבק על נכסי פוקס היה אחד המשמעותיים ביותר שידעה תעשיית המדיה האמריקאית והעולמית. דיסני וקומקאסט מפסידות בשנים האחרונות אלפים רבים של מנויים לטובת שירותי הסטרימינג של נטפליקס, אמזון והולו.

 

הנכסים של פוקס יאפשרו לרוכשת - דיסני ככל הנראה - להציע שירות סטרימינג משלה עם תוכן איכותי במיוחד (הכולל בין היתר את סדרת הסימפסונס). חשובה לא פחות העובדה שמיזוג עם פוקס יעניק לרוכשת גישה לסטרימינג המתחרה בנטפליקס – שכן פוקס מחזיקה ב -30% בהולו.

 

קומקאסט תתמקד עתה במאבק על סקיי הבריטית מול פוקס עצמה, שמחזיקה ב-39% בסקיי ומעוניינת לרכוש את ייתרת המניות – בפועל פוקס מייצגת במידה רבה את האינטרסים של דיסני. ההצעה המעודכנת של פוקס מה-10 ביולי מעניקה לסקיי שווי של 32.5 מיליארד דולר – פחות מ-24 שעות חלפו וקומקאסט שלחה הצעה משופרת משלה, לפי שווי של 34 מיליארד דולר.

 

 

שירות הולו שירות הולו

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x