$
שווקי חו"ל

קרן אליוט ממשיכה להילחם ביו"ר הפורש של טיסנקרופ

היו"ר אולריך להנר טען בראיון לעיתונות שהמשקיעים האקטיביסטים מפעילים "טרור פסיכולוגי" על המנהלים הבכירים של החברות – והתפטר ימים ספורים לאחר הראיון. קרן אליוט דורשת מדירקטוריון טיסנקרופ לפרסם הודעת דחייה פומבית של הטענות

שירות כלכליסט 15:4219.07.18

קרן אליוט יוצאת למתקפת נגד יו"ר טיסנקרופ הפורש אולריך להנר (Ulrich Lehner), לאחר שהעביר ביקורת נוקבת על הגופים האקטיביסטים. הקרן העבירה אתמול (ד') מכתב לענקית התעשייה הגרמנית שבו היא דורשת מהדירקטוריון להודיע כי הוא דוחה את טענותיו של היו"ר. המכתב פורסם היום בתקשורת הגרמנית.  

להנר התפטר במפתיע מתפקידו כיו"ר טיסנקרופ ביום שני, שבועיים לאחר התפטרותו המפתיעה של המנכ"ל היינריך הייסינגר (Heinrich Hiesinger). הפרישה הכפולה נתפסה כניצחון של הקרנות האקטיביסטיות אליוט (Elliott) וסביאן (Cevian Capital) המפעילות בחודשים האחרונים לחץ כבד על החברה בקריאה לשינויים מבניים משמעותיים - לנוכח ביצועי החסר שהציגה טיסנקרופ לטענתן בשנים האחרונות.

 

בראיון שפורסם בחמישי שעבר בעיתון הגרמני די צייט (Die Zeit) אמר היו"ר להנר (אז עדיין בתפקיד) כי המשקיעים האקטיביסטים נוקטים בדרך של "טרור פסיכולוגי" אשר גורם למנהלים בכירים לפנות לסיוע פסיכולוגי.

 

אולריך להנר אולריך להנר צילום: בלומברג

 

 

להנר דיבר על רקע התפטרותו של המנכ"ל הייסינגר ועוד לפני שהגיש בעצמו את התפטרותו שלו. אף שלא התייחס ספציפית לאף משקיע או קרן ספציפיים, קרן אליוט טוענת במכתב ששלחה לדירקטוריון שכל קורא סביר יכול לדעת שהוא מתכוון אליה.

 

"בידי פרופסור להנר אין כל ראיה להאשמות הללו, אנו מניחים שהוא אמר את הדברים בכוונת זדון או לכל הפחות ברשלנות", נאמר במכתב שהועבר לדירקטוריון. הקרן דורשת שבהודעת הדירקטוריון יאמר במפורש שהוא אינו תומך או מזדהה עם עמדותיו של להנר ושלשיטתו הן מוטעות עובדתית.

 

במכתב הביעה הקרן תמיכה מסויגת בהודעת טיסנקרופ על מינויו של סמנכ"ל הכספים הבכיר גוידו קרקהוף (Guido Kerkhoff) כמנכ"ל ממלא מקום עד לאיתור מנכ"ל קבוע, והדגישה כי תקופת הביניים צריכה להיות קצרה ככל האפשר. "בעלי המניות מצפים לאיתור מנכ"ל חיצוני בתהליך נקי שיכוון למה שטוב ביותר לחברה ולבעלי המניות שלה", נאמר בהודעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x