$
בורסת ת"א

בדרך להנפקה השנה: תרופת יתום לגמידה סל

מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) העניק ל־NiCord של גמידה סל מעמד ייחודי המקנה לה הקלות בשלבי הפיתוח ועדיפות בשלבי השיווק

דרור רייך 07:5618.07.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

כל הסימנים מעידים שחברת גמידה סל תונפק בהמשך השנה. הרמז שהתקבל אתמול הגיע מדיווח של כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב), המחזיקה ב־18% בגמידה סל. החברה, שבשליטת לן בלווטניק, דיווחה כי מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) העניק ל־NiCord של גמידה סל מעמד של תרופת יתום. 

בעבר העניק ה־FDA אישור כזה ל־NiCord למחלות ממאירות במערכת הדם. האישור החדש הורחב גם להשתלות מח עצם. מעמד תרופת יתום מוענק לתרופה שלה יתרון על פני טיפולים קיימים במחלה נדירה - עד 200 אלף חולים בארה"ב - על מנת לעודד פיתוח תרופות למחלות כאלה. הכרה כזו מקנה בלעדיות שיווק של 7 שנים ממועד קבלת אישור שיווק התרופה. כמו כן, ההכרה עשויה להקנות יתרונות בקבלת מענקים והקלות פיננסיות בפיתוח ורישום התרופה לשיווק.

 

גמידה סל מפתחת מוצרים לריפוי סרטן ומחלות גנטיות נדירות. החברה פיתחה טכנולוגיה להגדלת מספר תאי הגזע וצפיפותם, והחלה לאחרונה בניסוי שלב 3 בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה באמצעות NiCord.

 

רמזים קודמים להנפקה עתידית היו החילופים בצמרת החברה, עם מינוי ג'וליאן אדמס למנכ"ל וליו"ר בתחילת השנה. אדמס החליף את יעל מרגולין, ששימשה כמנכ"לית ממרץ 2005.

כמו כן, ב־2017 כלל ביוטכנולוגיה רכשה 5% מגמידה סל בכ־6 מיליון דולר, לפי שווי חברה של כ־120 מיליון דולר. לפני כשנה חברת הביומד גייסה 40 מיליון דולר, לפי אותו שווי, בהובלת הקרנות שביט קפיטל, VMS וישראל ביוטק. בשוק מעריכים כי גמידה סל תונפק לפי שווי של 1-0.5 מיליארד דולר. 

 

יעל מרגולין מנכ"לית גמידה סל יעל מרגולין מנכ"לית גמידה סל צילום: גיא אסיאג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x