$
שווקי חו"ל

"המדיניות המוניטרית לא צריכה להיות סודית - נבצע עוד 2 העלאות ריבית השנה"

כך אמר יו"ר הפד ג'רום פאוול בעדותו החצי שנתית בפני ועדת הבנקאות של הסנאט. "עם שוק תעסוקה חזק, אינפלציה קרובה ליעד ואיזון ברמות הסיכונים - הדרך הטובה ביותר להתקדם היא להמשיך להעלות בהדרגה את הריבית"

שירות כלכליסט 17:3117.07.18

יו"ר הפד מבהיר היום (ג') שוב את תוכניות הריבית של הבנק המרכזי, שאותן כבר הציג בהחלטה המוניטארית האחרונה, ואומר כי הבנק מתכווון להמשיך לבצע העלאות ריבית אחת לשלושה חודשים.  

פאוול אמר את הדברים בעדותו החצי שנתית מול ועדת הבנקאות של הסנאט. "עם שוק תעסוקה חזק, אינפלציה קרובה ליעדה, ואיזון ברמות הסיכונים, ועדת השוק החופשי של הפד מאמינה שנכון לעכשיו, הדרך הטובה ביותר להתקדם היא להמשיך להעלות בהדרגה את הריבית", אמר פאוול לחברי הוועדה. מחר יעיד פאוול בפני ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים ובכך יסתיים הדיווח התקופתי של יו"ר הפד לשני בתי הקונגרס.

 

פאוול הבהיר בדיון כי הפד לא מתכוון להסתיר או לטשטש את הכוונות העתידיות שלו. "המדיניות המוניטארית משפיעה על כולם והיא לא צריכה להיות סודית".הבנק המרכזי האמריקאי ביצע השנה שתי העלאות ריבית של 0.25% עד לרמה הנוכחית של 2%, ולפי תחזית הריבית שלו צפויות עוד שתי העלאות עד לסוף 2018, שתיהן ברמה של 0.25%.

 

ג'רום פאוול יו"ר הפד ג'רום פאוול יו"ר הפד צילום: בלומברג

 

יו"ר הפד מציין שהכלכלה האמריקאית ממשיכה לצמוח בקצב מתון ושהציפייה היא להמשך ירידה בשיעור האבטלה – פאוול הדגיש כי הירידה בשיעורי האבטלה בקרב אפרו-אמריקאים והיספאנים היא חדשות טובות הכלכלה. עוד אמר פאוול שההתקדמות של האינפלציה לעבר יעד ה-2% של הפד היא מעודדת. "אנו נמשיך לעקוב מקרוב אחר האינפלציה מתוך כוונה להותיר אותה קרובה לרמה של 2%".

 

לדברי פאוול, על הפרק במבט קדימה שני גורמים מהותיים של אי וודאות, האחד נוגע לרמות הסיכון של מלחמת הסחר והשני של המדיניות הפיסקאלית של הממשל. "קשה לנבא את התוצאה הסופית של הדיונים הנוכחיים על מדיניות הסחר, וכן את ההשלכות העתידיות של השינויים שנעשו לאחרונה במדיניות הפיסקאלית".

 

עם זאת, הבהיר היו"ר, הפד מעריך כאמור שרמות הסיכון מאוזנות בשלב זה ואף קיימת אפשרות שכלכלת ארה"ב תצמח בקצב מהיר יותר מאשר התחזיות הנוכחיות של הפד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x