$
בורסת ת"א

חלל קיבלה אישור רגולטורי ועסקת 55 מיליון הדולרים של עמוס 17 יוצאת לדרך

חתמה עם חברה זרה על הסכם ל־4 שנים לשימוש בלוויין הבא שלה, שמיועד לשיגור ב־2019. שווי השוק של חלל עומד על 269 מיליון שקל

יניב רחימי 09:0716.07.18

לחצו כאן לעמוד הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חדשות טובות לחלל תקשורת: החברה קיבלה אתמול את האישורים הרגולטוריים הנדרשים בעסקה למתן שירותי תקשורת בלוויין עמוס 17. האישורים מוחקים את זכויות ביטול ההסכם שעמדו לצדדים בעסקה - חלל וחברת תקשורת זרה. 

חלל, שבשליטת קבוצת יורוקום, דיווחה במאי האחרון על התקשרות בעסקה של 55 מיליון דולר למתן שירותי תקשורת בעמוס 17. הלוויין מתוכנן להיות מוכן לשיגור ברבעון השני של 2019, ומיועד לספק שירותי תקשורת בעיקר באפריקה.

 

על פי הדיווח לבורסה, ההסכם עם החברה הזרה נחתם לארבע שנים, וכולל שיתופי פעולה נוספים שלא פורטו. מתוך סכום העסקה, 30 מיליון דולר הם עבור השימוש בלוויין עמוס 17, שישולמו בתשלומים בתקופת ההסכם.

 

בהסכם נקבע כי תקופת השירות בעמוס 17 תחל בתאריך המאוחר מבין שתי האפשרויות: תחילת הפעלתו המסחרית או 1 ביולי 2019. עוד נקבע כי ככל שלא יתקבלו האישורים הנדרשים עד ל־15 ביולי 2018, כל צד יהיה רשאי לבטל את ההסכם, ללא אחריות כלפי האחר. אתמול, במועד האחרון, התקבלו כל האישורים הנדרשים, ועל כן זכויות הצדדים לביטול פקעו.

 

מאי היה חודש משמעותי לחלל לא רק בגלל עמוס 17. בחודש זה אישר בית המשפט את בקשתו של הכונס למניות חלל - המוחזקות על ידי יורוקום תקשורת ויורוקום אחזקות - לפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת מניות חלל. בסוף מאי חדלו לכהן בעל השליטה שאול אלוביץ' ובנו אור אלוביץ', שכיהן כיו"ר חלל. שווי השוק של חלל, שבניהול דוד פולק, עומד על 269 מיליון שקל, לאחר שנפלה ב־33% מתחילת השנה.

 

 

דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת צילום: חלל תקשורת

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x