$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

עליות בנעילה בוול סטריט: הבנקים איבדו גובה, הזהב בשפל של שנה

המדדים המובילים ננעלו בעליות זה השבוע השני ברציפות. דאו ג'ונס שוב מעל 25 אלף נקודות. הבנקים פרסמו את הדוחות לרבעון השני ואכזבו את המשקיעים: מניית סיטיגרופ ירדה ב-2.3%, מניית וולס פארגו איבדה 1.3%, ג'יי.פי. מורגן הפחית מערכו 0.5%; מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן בשפל של חצי שנה; הנפט איבד השבוע כמעט 4%

שירות כלכליסט 23:0013.07.18
מה דעתך על מניית JP MORGAN:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי  האנג סנג שנגחאי

דאקס  קאק  פוטסי

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - המדדים המובילים בניו יורק ננעלו הערב בעליות שערים, כאשר דאו ג'ונס שוב מעל 25 אלף נקודות - לראשונה זה חודש - לאחר שהוסיף לערכו 0.4%. מדד S&P 500 עלה ב-0.1%, בעוד נאסד"ק התקדם פחות מ-0.1% אך עדיין ננעל בשיא בפעם השנייה ברציפות. כל שלושת המדדים רשמו את העלייה השבועית השישית שלהם ברציפות מתוך שבעת השבועות האחרונים. בסיכום שבועי, מדד S&P 500 עלה ב-1.5%. נאסד"ק הוסיף לערכו 1.8%, ודאו ג'ונס התקדם השבוע 2.3% - העלייה השבועית המשמעותית ביותר של המדד מאז יוני. כל שלושת המדדים רשמו את העלייה השבועית השנייה שלהם ברצף. במהלך המסחר היום בלטו לשלילה מניות הפיננסיים, שרשמו ירידות לאחר דוחות שפרסמו הבנקים הגדולים. מניית וולס פארג'ו איבדה 1.3%, ג'יי.פי.מורגן הפחית מערכו 0.5%, וסיטי גרופ ירד ב-2.3%. עוד בלטו: מניית סיסקו שצנחה ב-4.1%, ומניית AT&T שירדה ב-1.8%, יום לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי הגיש ערעור נגד אישור המיזוג בין החברה לבין טיים ורנר.

 

21:30 - מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עלה היום ב-1% (68 סנט) ונקבע על 71 דולר לחבית. בסיכום שבועי, איבד הנפט מערכו 3.8%.

 

21:00 - מתח בין ארה"ב וסין? לפחות על פי מחיר הזהב, שננעל היום בשפל של שנה, נראה שהיחסים רק הולכים ומתחממים. מחיר המתכת היקרה ננעל היום בירידה של 0.4% (5.4 דולר) ונקבע על 1,241.2 דולר לאונקיה - הרמה הנמוכה ביותר שבה ננעל הזהב מאז יולי 2017.

 

19:30 - בורסות אירופה ננעלו הערב בעליות קלות, חרף החששות הנמשכים ממלחמת סחר גלובלית. מדד הבנצ'מארק הפן-אירופי Europe Stoxx 600 הוסיף לערכו 0.2% וסגר את השבוע עם עלייה צנועה של 0.7%. הפוטסי הבריטי עלה ב-0.1%, הקאק הצרפתי הוסיף לערכו 0.4%, והדאקס הגרמני התחזק גם הוא בשיעור זהה.

 

18:30 - המדדים בוול סטריט רושמים בשעה זו עליות קלות. מדדי S&P 500 ונאסד"ק מוסיפים לערכם 0.2%, בעוד דאו ג'ונס מתקדם 0.3%. מניות הפיננסים סופגות היום ירידות, לאחר פרסום הדו"חות. בנק וולס פארגו יורד בשעה זו ב-2.7%, בעוד סיטיגרופ מאבד 2.3%.

 

17:20 - נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ניסה למזער נזקים במסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם ראשת ממשלה בריטניה תרזה מיי, לאחר האמירות הקשות שיוחסו לו בראיון ל"סאן", לפיהן תוכנית הברקזיט הרכה שלה "תחסל את הסחר עם ארה"ב". במסיבת העיתונאים נשמע טראמפ מתון בהרבה, החמיא למיי על ה"עבודה הנהדרת שלה", והביע ביטחון באשר לאפשרות להשיג הסכם סחר בריטי-אמריקאי.

 

17:15 - מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נמצא בשפל של חצי שנה, על רק החששות ממלחמת הסחר המתהווה על המצב הכלכלי בארה"ב. מי שמביעים דאגה באופן מיוחד על פי הסקר הם מי שמשתייכים לשליש העליון של בעלי ההכנסות הגבוהות בארה"ב. המדד ירד מרמה של 98.2 נקודות במהלך חודש יוני לרמה של 97.1 נקודות בחודש יוני - מתחת לצפי שפרסם אתר "מארקט ווטש" ועמד על 98.9 נקודות.זוהי הרמה הנמוכה ביותר של מדד זה מאז חודש ינואר האחרון.

 

16:30 - המדדים המובילים בניו יורק פתחו את יום המסחר האחרון של השבוע ביציבות, ללא שינוי משמעותי לעומת רמת הבסיס. במוקד, כאמור, מניות הבנקים: מניית וולס פארגו יורדת ב-1.9%, מניית סיטיגרופ מאבדת 1.2%, ואילו מניית ג'יי.פי.מורגן נחלשת קלות ב-0.1%.

 

15:15 - הבנקים ממשיכים לפרסם את הדוחות לרבעון השני. וולס פארגו דיווח על  רווח נקי של 5.19 מיליארד דולר, 0.98 דולר למניה, לעומת 5.86 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. האנליסטים ציפו לרווח של 1.12 דולר למניה. ההכנסות ירדו ל-21.6 מיליארד דולר, לעומת 22.2 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. מניית וולס פארגו יורדת ב-3% במסחר המוקדם.

סיטיגרופ דיווח על רווח של 4.49 מיליארד דולר ברבעון, לעומת 3.87 מיליארד בתקופה המקבילה. הרווח למניה עמד על 1.63 דולרים, לעומת תחזיות ל-1.56 דולרים. ההכנסות עלו ב-2% ל-18.47 מיליארד דולר, פחות מתחזיות האנליסטים שעמדו על 18.51 מיליארד דולר. המניה מאבדת 1.2% במסחר המוקדם.

 

 

14:10 - החוזים על המדדים המובילים בניו יורק נסחרים ביציבות - לקראת פתיחת עונת דוחות הבנקים לרבעון השני.

 

ג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול בארה"ב בנכסים ובשווי שוק, פרסם את הדוחות לרבעון השני. ההכנסות הסתכמו ב-28.93 מיליארד דולר, מעל התחזיות להכנסות של 27.65 מיליארד דולר, ולעומת 26.67 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי המתואם היה 2.29 דולרים למניה, לעומת צפי האנליסטים לרווח של 2.22 דולרים ו-1.82 דולרים ברבעון השני של 2017. שיעור המס האפקטיבי ששילם הבנק ירד ל-21% לעומת 28% אשתקד, בעקבות רפורמת המס.

 

ג'ונסון אנד ג'ונסוןיורדת ב-3% בטרום מסחר בעקבות פסק דין שניתן אתמול הקובע שהחברה תשלם פיצויים של 4.69 מיליארד דולר בתביעה שהגישו 22 נשים שטענו כי חלו בסרטן השחלה בשל שימוש בשל חומר אסבסט שאותר בטלק התינוקות של החברה.

 

AT&T יורדת ב-1.5% בטרום מסחר לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי החליט להגיש ערעור על החלטת בית המשפט שאישרה את המיזוג עם טיים וורנר (ראו עדכון קודם).

 

 

ג'יי.פי מורגן ג'יי.פי מורגן צילום: אי פי איי

 

14:00 - "יחסיה של ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, טובים והיא בטוחה שניתן להגיע להסכם טוב בנושא הסחר" - כך מסרה דוברת לשכתה של מיי לפני פגישתה עם טראמפ. ברקע: ההתקפה של טראמפ על מיי מאמש (ראו עדכון קודם). הדוברת הוסיפה כי "הסחר הוא אחד הנושאים המרכזיים בדיונים שייערכו היום בין הנשיא טראמפ לבין ראש הממשלה מיי".

 

 

12:00 - הליש"ט מאבדת כ-0.6% לעומת הדולר, בעקבות המתקפה של דונלד טראמפ על תרזה מיי ותוכנית הברקזיט שלה (ראו עדכון קודם). היורו מאבד 0.3% לעומת הדולר.

 

חברת טליט, העוסקת בתחום האינטרנט של הדברים (IoT) ושמניותיה נסחרות בבורסת ה-AIM של לונדון, דיווחה הבוקר (ו') כי מכרה את חטיבת הרכב שלה לחברה הסינית בשם TUS International LTD, תמורת 105 מיליון דולר. העסקה תבוצע במזומן וצפויה להסגר לקראת סוף 2018. מניית החברה מזנקת בכ-5%.

 

 

 

 

 

10:10 - המסחר בבורסות באירופה נפתח בעליות שערים. דאקס בפרנקפורט, פוטסי בלונדון וקאק בפריז עולים ב-0.5%. יורו סטוקס 600 מוסיף 0.3% לערכו.

 

הבורסות באסיה ננעלו בעליות - ניקיי ניתר ב-1.9%, שנגחאי טיפסה ב-0.2%.

 

משרד המשפטים האמריקאי הודיע כי יערער על אישור המיזוג בין ענקית הטלפוניה AT&T לחברת הבידור והמדיה טיים וורנר. היועץ המשפטי הראשי של החברה דיוויד מקאפי מסר בהודעה כי הערעור הצפוי תפס אותה בהפתעה. "החלטת בית המשפט שאישרה את המיזוג עם טיים וורנר לא יכולה להיות יותר דקדקנית, מבוססת עובדות ומנומקת. אף שלצד המפסיד בדיון משפטי יש תמיד את הזכות לערער על ההחלטה, אנו מופתעים מהחלטת משרד המשפטים לעשות כן בנסיבות הללו". כתב מקאפי, שציין גם כי "אנו מוכנים להגן על החלטת בית המשפט בבית המשפט לערעורים בוושינגטון הבירה".

 

 

טיים וורנר, AT&T טיים וורנר, AT&T

 

08:40 - מרבית הבורסות באסיה רושמות הבוקר עליות שערים. בשנגחאי נרשמת דווקא יציבות - על רקע חשש המשקיעים מהחרפת מלחמת הסחר. מדד MSCI אסיה-פסיפיק שאינו כולל את המניות ביפן עולה ב-0.6%. מדד ניקיי עולה ב-2%, האנג סנג בהונג קונג מטפס ב-0.4%. אמש ננעלו הבורסות בניו יורק בעליות שערים, בהובלת מניות הטכנולוגיה - נאסד"ק עלה ב-1.4% לשיא חדש.

 

סין דיווחה הבוקר על עודף מסחרי של 28.97 מיליארד דולר עם ארה"ב ביוני - הרמה הגבוהה ביותר אי פעם. היבוא למדינה עלה ב-14.1% - פחות מתחזיות האנליסטים שציפו לעלייה של 20.8%.

 

היצוא הסיני עקף את התחזיות ועלה ב-11.3%. העודף המסחרי של הענקית האסייתית התרחב ל-41.61 מיליארד דולר בחודש שחלף, לעומת 24.92 מיליארד דולר במאי, ויותר מהתחזיות שנקבו במספר של 27.61 מיליארד דולר.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ השתלח בראיון שפורסם אמש בראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי, ואמר כי תוכנית הברקזיט ה"רכה" שהיא מציעה "תחסל" כל סיכוי להסכם סחר עתידי בין המדינות.  בראיון ל"סאן" הבריטי אמר הנשיא האמריקאי, המבקר כעת בבריטניה, כי מיי התעלמה מעצותיו הנוגע לדרך שבה יש לנהל את המו"מ על הברקזיט.  

"הייתי עושה זאת באופן שונה לגמריי", אמר טראמפ בראיון. "למעשה, אמרתי למיי כיצד לעשות זאת, אבל היא לא הסכימה, לא הקשיבה לי. מה שקורה כרגע בנושא הברקזיט הוא מאוד מצער".

 

 

בורסת טוקיו בורסת טוקיו צילום: איי אף פי

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x