שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רשות ני"ע מזהירה: אמרלד בייס וטריידסטיישן לא מפוקחות על ידינו

עפ"י הרשות, האזהרה היא בעקבות פרסומים שגויים שהתגלו במדיה החברתית, מהם עלול להיווצר הרושם כי החברות קיבלו אישור כללי מטעם הרשות לפעול בישראל. הרשות הבהירה עם זאת כי אין הכוונה שהפעילות אינה חוקית, אלא שהיא לא מפוקחת על ידי הרשות

תומר גנון 18:3912.07.18

רשות ני"ע פרסמה אזהרה למשקיעים לפיה פלטפורמות המסחר באלגוטריידינג אמרלד בייס (נציגות הבלעדית של טריידסטיישן) ו-TradeStation Securities, Inc, אינן מפוקחות על ידיה בשום צורה.

 

מסחר אלגוריתמי הוא מסחר בבורסה מבוסס תוכנת מחשב, אשר שולחת פקודות מסחר שנוצרות באמצעות אלגוריתם ממוחשב.

 

על פי הודעת הרשות, שפורסמה בעמוד הפייסבוק שלה, האזהרה הנה בעקבות פרסומים שגויים שהתגלו במדיה החברתית, מהם עלול להיווצר הרושם כי החברות הנזכרות קיבלו אישור כללי מטעם רשות ניירות ערך לפעול בישראל.

 

מאוחר יותר, פרסמה הרשות בצעד חריג, תיקון להודעה המקורית בה נאמר: "אין הכוונה שהפעילות אינה חוקית, אלא לא מפוקחת על ידי הרשות".  

  צילום: Shutterstock

 

מאמרלד בייס נמסר: "טריידסטיישן אינה מפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך בישראל, אלא על ידי רשויות הפיקוח האמריקאיות המחמירות והקפדניות - Finra, SEC, NYSE ו-SIPC, כאשר כל כספי הלקוחות מבוטחים בהתאם לרגולציה האמריקאית המחמירה. הרשות לניירות ערך לא שללה פיקוח קפדני בארה"ב ואף אינה יכולה לשלול פיקוח מעין זה. הפרסום של הרשות תמוה, כיוון שמדובר בפרסום שנבע לדברי הרשות, מפרסומים שגויים ברשת החברתית שטריידסטיישן או אמרלד בייס לכאורה מפוקחים על ידי הרשות. נבהיר, פרסומים אילו לא נעשו על ידי אמרלד בייס או בהסכמתה. נראה כי גם ברשות הבינו את עומק הטעות ובצעד חריג פרסמו תיקון והבהרה".

על פי אתר אמרלד בייס, החברה היא "הנציגות הרשמית והבלעדית של Trade Station, פלטפורמת מסחר אלגוריתמי עטורת פרסים המדורגת בראש מדדי מערכות וכלי המסחר המסופקים לשוק. "הממשק הייחודי של Trade Station", נטען באתר, "מאפשר לחברות אלגו לקצר משמעותית את זמן הפיתוח, לחסוך עלויות ולקבל תוצאות מהימנות יותר, המגובות בכלי ניתוח סטטיסטים המאפשרים לשפר כל אסטרטגיה. מחלקת הפיתוח של אמרלד בייס מעניקה מענה אלגוריתמי מקיף וכולל לכל אסטרטגיית מסחר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x