שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עכשו זה רשמי: דיסקונט הגיש הצעה למיזוג מרכנתיל ודקסיה

דירקטוריון דקסיה ישראל, שהפך לאחרונה לבנק ללא גרעין שליטה, הודיע כי הוא בוחן מהלכים אסטרטגיים שונים, ובכלל זה מיזוג עם בנק אחר

רחלי בינדמן 09:3309.07.18

בנק מרכנתיל, מקבוצת דיסקונט מכריז רשמית על רצונו להתמזג עם בנק דקסיה: במכתב ששלחה לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית דיסקונט, ליו"ר בנק דקסיה, לבנה שיפמן, היא מציינת כי דירקטוריון הבנק בוחן את האפשרות למזג בין בנק מרכנתיל לבנק דקסיה, ולצורך כך הסמיך את הנהלת דיסקונט לפנות לדקסיה בבקשה להיכלל בכל תהליך שיתבצע בעניין.

 

המכתב של דיסקונט פורסם בדיווח שהעבירה דקסיה ישראל לבורסה. בסוף חודש אפריל דווח כי בדיסקונט-מרכנתיל בוחנים אפשרות של מיזוג עם דקסיה - לאחר שכמה שבועות קודם לכן פורסם על התעניינות של בנק ירושלים בעסקה דומה.  

 

טופילסקי מציינת כי מאפייני הפעילות של קבוצת דיסקונט וספציפית מרכנתיל מאפשרים שילוב מיטבי בין פעילותו הייחודית של דקסיה המתמחה בפעילות מול רשויות מקומיות לפעילות דיסקונט. לפי דיסקונט – לקוחות דקסיה יפיקו תועלת מירבית מהמיזוג שיבטיח את המשך מתן השירות באופן הטוב ביותר, תוך גיוונו והרחבת סל השירותים ך כך לפי אשר טופילסקי

 

דקסיה ישראל הוא בנק ללא סניפים המעסיק  45 עובדים בלבד, ואשר הונו העצמי עומד על כחצי מיליארד שקל. אם דיסקונט אכן יתקדם בהליך, ככל הנראה לא תהיה לפיקוח על הבנקים התנגדות לאשר אותו. רק לאחרונה פסלה רשות ההגבלים העסקיים את המיזוג  בין מזרחי לאגוד (למרות עמדת הפיקוח שצידדה בעסקה).

 

בנק דקסיה הוא בנק ללא גרעין שליטה (בדומה לדיסקונט), לאחר שלאחרונה בעלות השליטה בבנק, ממשלות בלגיה וצרפת, החליטו למכור אחזקותיהן דרך הפצת מניות לגופים מוסדיים בבורסה. לאחרונה התברר כי דירקטוריון דקסיה מינה ועדה מיוחדת של הדירקטוריון לצורך בחינת מהלכים אסטרטגיים שונים וכי הגיעו אליו פניות שונות בבקשה לבחון מיזוג בינו לבין גורמים אחרים.

 

לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט
לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט צילום: שאול גולן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x