$
בורסת ת"א

פודקאסט כלכליסט

אחרי הירידות: האם עכשיו זה הזמן להשקיע בשוק האג"ח הישראלי?

שחקן חדש-ישן חזר לתפוס במה מרכזית בחדרי המסחר של בתי ההשקעות והבנקים - שוק איגרות החוב. פודקאסט מנועי הכסף מנסה להבין האם הירידות של הימים האחרונים הן אפיזודה חולפת

שי סלינס 22:0005.07.18
אין ספק כי 2018 היא לא השנה של המניות. מדד ת"א 35 רשם עלייה מתונה של פחות מ-0.5% ב-6 החודשים הראשונים של השנה. מדד ת"א 125 רשם תשואה שלילית מתחילת השנה ומדד הבנקים שהוביל את המדדים הענפיים של הבורסה , סיים חצי שנה עם עלייה קלה של 3%.

 

גם בבורסות העולם המצב לא טוב בהרבה. בוול סטריט רשם מדד דאו ג'ונס מתחילת השנה ירידה של 2.5%, הבורסה בגרמניה ירדה ב-6% ושנגחאי צללה ב-16%.

 

 

 

 

אלא שבימים האחרונים, שחקן חדש-ישן חזר לתפוס במה מרכזית בחדרי המסחר של בתי ההשקעות והבנקים - שוק איגרות החוב. אחרי תקופה ארוכה של תנודתיות מינימלית השוק הגדול ביותר בבורסה הישראלית מבחינת היקף המסחר חזר לרכז עניין ובגדול. ציפיות להעלאת ריבית, מטבע מקומי שנחלש, עלייה בציפיות לאינפלציה ולריבית ועלייה במחירי הסחורות - הן רק חלק מהסיבות לירידות החדות במחירי האג"ח - הן הקונצרניות והן הממשלתיות.

 

אייל גורן מנכ"ל קרנות הנאמנות של פסגות בית השקעות, התארח בפרק ה-19 של פודקאסט מנועי הכסף וניסה להסביר האם העליות באג"ח מאחורינו וזה הזמן הטוב ביותר להיכנס להשקעה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x