$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יוסי דורי יחליף את ענת לוין בניהול זרוע ההשקעות של כלל

בכך החליטו ראשי החברה לדלג על לימור דנש ולבחור במספר 3 בכנף לתפקיד. המינוי יגביר את השליטה של דני נוה בכלל ביטוח

גולן חזני 06:4801.07.18

יוסי דורי נבחר להחליף את ענת לוין כמנכ"ל כנף, זרוע ההשקעות של כלל ביטוח. מדובר במינוי חריג שבו ממונה מספר 3 בכנף להחליף את מספר 1, אף שהמועמדת הטבעית היא לימור דנש, המנהלת של כספי העמיתים ובעלת ניסיון ניהולי גדול משל דורי.

 

 

גורמים בכלל מעריכים שהרקע למינוי דורי הוא קירבתו ליו"ר דני נוה ולמנכ"ל החדש יורם נוה. תחת לוין ודנש, תפקדה כנף כזרוע מקצועית עם שיקולי השקעה ענייניים, וזכתה להערכה בשוק ההון גם כשהתשואות שלה לא היו מהגבוהות בשוק.

 

מנכ"ל כלל ביטוח החדש יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח החדש יורם נוה צילום: עמית שעל

 

 

לוין, שעוזבת את החברה לאחר שלא נבחרה למנכ"לית, בלמה, ביחד עם ועדות ההשקעה של כלל, ניסיונות של גורמים אחרים בחברה להשפיע על מדיניות ההשקעות. התהליך הגיע לשיא כשלפני חצי שנה הובילה את כנף, בצעד חריג, לדרוש בחזרה את הכסף שהושקע בקרן אגייט של היו"ר נוה, ולקבל את חלקה במניות הפורטפוליו הקרן. כלל השקיעה באגייט 30 מיליון דולר (שרובם נמחקו). משקיעים מוסדיים אחרים החליטו אז לתת לקרן זמן נוסף כדי למכור את חברות הפורטפוליו.

 

לוין היתה מועמדת לתפקיד המנכ"ל הזמני של כלל, אך התעקשה לקבל הגדרה של מנכ"ל קבוע - דרישה שנתמכה בידי הממונה על שוק ההון דורית סלינגר, בעקיפין, כשזו הציבה לדירקטוריון כלל אולטימטום למינוי מנכ"ל קבוע. המועד האחרון היה ביום ראשון לפני שבוע. אבל אז הודיע יו"ר הדירקטוריון שהוא מעוניין להציב מועמד משלו - יורם נוה.

 

במועמד החדש תמכו מנהלים המזוהים עם דני נוה, כשגם הוועד הביע תמיכה במינוי. כך החליט הדירקטוריון לבחור ביורם נוה, שכעת חב את מינויו ליו"ר.

 

שלושה־ארבעה ימים לפני הבחירה יורם נוה רצה להיבחר למנכ"ל כנף. הסיטואציה שבה המנכ"ל החדש חב את מינויו ליו"ר ולוועד, הופכת את דני נוה לאיש החזק בכלל ביטוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x