$
מט"ח וסחורות

"הביטקוין יהיה הזדמנות קנייה רק לאחר שיירד מתחת ל-5,000 דולר"

מוחמד אל-עריאן, הכלכלן הראשי של אליאנץ: "הביטקוין לא יחזור לרמה של 20 אלף דולר"; לדבריו, בעתיד המטבעות הדיגיטליים יהיו דומים יותר לסחורות מאשר למטבעות שאנו מכירים כיום

שירות כלכליסט 15:2930.06.18

לאחר שצנח בכ-70% מאז השיא שקבע בדצמבר, הביטקוין מגיע לנקודה בה גם משקיע כגון מוחמד אל-עריאן סבור שהוא יכול להיות רכישה טובה.

 

הכלכלן הראשי של אליאנץ, שנחשב לאחד מבעלי הדעה המשפיעים ביותר בעולם הכלכלה, אמר אתמול כי ייתכן שיהיה כדאי לרכוש את המטבע הדיגיטלי אם ערכו יירד אל מתחת לערך של 5,000 דולר. הביטקוין נסחר ברמה של 5,780 דולר בעת שאל-עריאן אמר אמש את הדברים ל-CNBC, והיום עלה לכ-6,300 דולר. 

 

"אני לא חושב שהביטקוין יחזור לרמה של 20 אלף דולר, אבל אני כן סבור שיש ליצור עבורו בסיס על ידי האנשים שמאמינים בעתידו", הוסיף אל-עריאן.

 

מוחמד אל-עריאן מוחמד אל-עריאן צילום: בלומברג

הביטקוין חווה נסיקה מטאורית ב-2017 יחד עם עוד מטבעות דיגיטליים, אך כמה מכשולים, כמו מקרים חוזרים ונשנים של הונאה ואיומים בחסמים רגולטוריים בכל רחבי העולם, הביאו לירידה משמעותית בערכו מאז דצמבר, אז הגיע לשיא של יותר מ-19 אלף דולר.

 

כעת השאלה היא מהו עתידם של המטבעות הקריפטוגרפיים, ומהי הצורה החדשה שהביטקוין ודומיו יעטו על עצמם. עד לא מזמן היו 40 מטבעות דיגיטליים שלכל אחד מהם היה שוק של יותר מ-100 מיליארד דולר. כיום, הביטקוין הוא היחיד שעומד במספר הזה, על פי אתר CoinMarketCap.

 

אל-עריאן אמר גם שבעתיד, מטבעות קריפטוגרפיים יהיו קרובים יותר לסחורה מאשר למטבעות שאנו מכירים כיום. לדבריו, "אני מעריך שבעוד 10-15 שנה יהיו לנו מטבעות דיגיטליים, אך המגזר הציבורי יהיה מעורב בהם. זה לא יהיה רק ביטקוין. אך טכנולוגיית הבלוקצ'יין היא משהו שצריך לקחת ברצינות".

 

טכנולוגיית הבלוקצ'יין מאפשרת לאחסן כמויות עצומות של מידע בלי להעניק את השליטה במידע הזו לגורם יחיד, והיא עתידה לפי כל הסימנים להתחיל לשמש באופן נרחב בתחום הבנקאות ובמגזרים נוספים בעתיד. הביטקוין ימשיך להתקיים לצד הטכנולוגיה הזאת, אך כנראה לא באופן שאוהדיו מצפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x