$
בורסת ת"א

אחרי שהזיזו נשים ממושבן, נייס מחרימה את אל על

מנכ"ל נייס ברק עילם כתב בחשבון הלינקדאין שלו שהחברה בניהולו לא תעשה עסקים עם חברות שנוקטות באפליה; השבוע פורסם כי אנשי צוות של אל על הזיזו נשים ממושבן באחת הטיסות מניו יורק לפי דרישה של נוסעים חרדים; מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין: "להבא נוסע שיסרב לשבת ליד נוסע אחר יורד באופן מיידי מהטיסה"

שירות כלכליסט 21:0525.06.18

חברת נייס תפסיק להשתמש בשירותיה של חברת אל על להטסת עובדיה בטענה כי היא מפלה נוסעים, כך עולה מדברים של מנכ"ל החברה ברק עילם המתפרסמים הערב (ב') בחשבון הלינקדאין שלו. זאת בעקבות מקרה שפורסם השבוע לפיו דיילים של החברה הזיזו נשים ממושבן באחת הטיסות לפי דרישה של נוסעים חרדים. מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, מסר בתגובה כי להבא נוסע שיסרב לשבת ליד נוסע אחר, יורד מהטיסה.

 

 

 

לפי עילם, "אנחנו לא עושים עסקים עם חברות שמפלות על רקע של גזע, מין ודת. נייס לא טסה באל על".

 

 

 

השבוע פורסם כי אנשי צוות של חברת אל על הזיזו נוסעות ממושבן לאחר שארבעה חרדים סירבו לשבת לידן בטיסה 002 מנמל התעופה קנדי בניו יורק לנמל התעופה בן גוריון. לבסוף המריאה הטיסה באיחור של כשעה ורבע. אין מדובר במקרה ראשון מסוג זה, ובעבר התפרסמו תלונות של נוסעות לפיהן התבקשו להחליף את מקומן לבקשתם של נוסעים חרדים.

 

אוסישקין מסר בתגובה: "הידיעה שפירסם מנכ"ל נייס נעשתה ללא בדיקת העובדות בצורה חפוזה וכך הבהרתי לו בשיחתי עימו. אנשי אל על שטיפלו באירוע עשו זאת ברגישות הראויה. כל מי שטס בחברה הלאומית מרגיש את הערכים עליהם בנינו את החברה: חברה שיוויונית ללא הבדל דת, גזע או מין. למען הסר ספק הוריתי היום על חידוד הנהלים בנושא ולהבא נוסע שיסרב לשבת ליד נוסע אחר יורד באופן מיידי מהטיסה".

 

מנכ"ל נייס ברק עילם מנכ"ל נייס ברק עילם צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x