$
בורסת ת"א

פרויקט הספריה הלאומית יוצא לדרך - 375 מיליון שקל יושקעו בהקמת המבנה

חברת אלקטרה זכתה במכרז היוקרתי להקמת המבנה המורכב של הספרייה - החברה תיכנס לביצוע בחודש הבא וצפויה לסיים את הפרויקט תוך 3 שנים. המרכז יכלול 5 קומות תת קרקעיות ו-7 קומות עיליות בשטח כולל של 45 אלף מ"ר

אורן פרוינד ושיר רייטר 13:2925.06.18

פרויקט הספרייה הלאומית החדשה יוצא לדרך - בניית המבנה תחל לפי התוכניות כבר בחודש הבא, לאחר זכייתה של חברת אלקטרה במכרז היוקרתי להקמתו (באמצעות החברה הבת אלקטרה בנייה). מדינת ישראל תשלם לאלקטרה 375 מיליון שקל עבור ההקמה, שאמורה להסתיים תוך שלוש שנים.

הספרייה הלאומית שבירושלים היא הגוף הלאומי מטעם מדינת ישראל שאמון על שמירת אוצרותיה המודפסים של מדינת ישראל, ושל תרבות העם היהודי. בספרייה רשומים מעל לחמישה מיליון פריטי דפוס וארכיון.

 

המבנה החדש של הספרייה יוקם בקריית הלאום בירושלים, על מגרש השוכן במפגש הרחובות קפלן ושדרות רופין, מול בניין הכנסת ובשכנות למוזיאון ישראל. המבנה  יכלול חמש קומות תת קרקעיות ושבע קומות עיליות בשטח כולל של כ-45 אלף מ"ר.

 

 

הדמיית מבנה הספרייה הלאומית החדש הדמיית מבנה הספרייה הלאומית החדש

 

משכן הספרייה החדש ישלב מרכז המשמש הן למחקר ולעיון, והן לפעילויות תרבות וחינוך. הספרייה תכלול מרכז מבקרים, מרחבי אחסון מאובטחים ומאוקלמים לשמירת אוצרות הספרייה וכן משרדים, מעבדות, בית קפה ואודיטוריום. האדריכל הרצוג דה-מרון, נבחר לתכנן את הפרויקט, לצד משרד האדריכלים הישראלי 'מן שנער אדריכלים'. על ניהול התכנון אמון משרד פורן שרים הנדסה ושמאות.

 

הספרייה נוסדה בשנת -1892 על ידי ארגון בני ברית ונוהלה במשך שנים על ידי האוניברסיטה העברית. בעקבות קבלת "חוק הספרייה הלאומית" בישראל בשנת 2008 הוגדרה הספרייה כספרייה לאומית והיא שינתה את מעמדה לחברה לתועלת הציבור. תחילה היא הייתה חברה-בת של האוניברסיטה העברית ומשנת 2011 היא נמצאת בבעלות משותפת של מדינת ישראל והאוניברסיטה העברית.

 

 

הדמיית הספרייה הלאומית הדמיית הספרייה הלאומית

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x