בורסת ת"א

אינטרנט זהב: "העסקה עם האחים נוימן היא האיכותית ביותר ביחס לתנאי השוק"

לאחר שהבנקים ביקשו צו מניעה נגד העסקה למכירת 52% ממניות החברה הבת בי-קום לחן וצחי נוימן - הגישה אינטרנט זהב את תגובתה לבית המשפט; לטענתה, "דירקטוריון שלא היה דן בעסקה בכובד ראש היה נוהג ברשלנות"

גולן חזני 19:3320.06.18
"העסקה עם האחים נוימן היא האיכותית ביותר"  - כך טוענת אינטרנט זהב בכתב תגובה חריף שהגישה לבית המשפט נגד המנהלים המיוחדים של יורוקום שמייצגים את הבנקים הנושים, עוה"ד פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון.

 

הבנקים הנושים, דיסקונט, הפועלים והבינלאומי, הגישו לבית המשפט בקשה לצו מניעה נגד העסקה שבה מוכרת אינטרנט זהב 52% ממניות החברה הבת בי-קום, השולטת בבזק, לאחים חן וצחי נוימן, תמורת כ-730 מיליון שקל. הבנקים מעוניינים שהמניות יימכרו במסגרת מכרז, ודורשים למנות חמישה דירקטורים באינטרנט זהב.

המכתב החריף הוגש בעיצומו של מו"מ מתקדם על פשרה שבה תסכים אינטרנט זהב למנות ארבעה דירקטורים ותקבל זכות למכור תוך ארבעה חודשים את מניות בי-קום במכרז, בהליך שקוף ופתוח.

 

דורון תורג'מן דורון תורג'מן צילום: עמית שעל

 

בתגובה שהוגשה באמצעות עו"ד גיא גיסין טוענת אינטרנט זהב שבית המשפט לא אמור להתערב בהחלטות של חברה עצמאית וסולוונטית, אלא אם נפל פגם מהותי במהלך אישור העסקה. החברה טוענת כי בחנה את השוק במשך כמה חודשים, וכי "העסקה מול האחים נוימן היא האיכותית ביותר ביחס לתנאי השוק. דירקטוריון שלא היה דן בעסקה בכובד ראש היה נוהג ברשלנות".

 

עוד טוענת החברה כי "האפשרות למכור את מניות בי-קום היתה ידוע למנהלים המיוחדים מזה חודש, וכי בנק דיסקונט עצמו הודיע במאי כי מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן החל בפגישות עם בנקאי השקעות זרים במטרה להוביל עימם מהלך של מכירת בי-קום (...) המנהלים המיוחדים שידעו עובדות אלה פנו לבית המשפט במעמד צד אחד ובחוסר נקיון כפיים רבתי". החברה טוענת עוד כי הבקשה של המנהלים המיוחדים הוגשה בצורה פגומה ולערכאה לא נכונה, ללא הפקדת בהתחיבות עצמית כנדרש.

 

הבנקים האשימו את תורג'מן בבקשה שלהם כי שיקוליו אינם עולים בקנה אחד עם טובתה של אינטרנט זהב. הם טענו עוד כי תורג'מן משמש גם כמנכ"ל בי-קום ועמי ברלב מכהן בתפקיד יו"ר החברה, ולכן יש להם ניגודי עניינים. אינטרנט זהב דוחה את הטענות.

 

יצוין כי במקביל להגשת התגובה, מנהל תורג'מן מו"מ לפשרה מול הבנקים. הבקשה הוגשה כשנדמה היה דווקא שהצדדים מתפשרים, אבל בעוד תורג'מן היה בעד פשרה שבה תמכור אינטרנט זהב במכרז תוך ארבעה חודשים את בי-קום, והבנקים ימנו ארבעה דירקטורים במקום חמישה שביקשו באינטרנט זהב, הרי שדירקטורים באינטרנט זהב התנגדו להסכמות ולא אישרו את הפשרה. ההתנגדות הוגשה מאחר שהיום הוא המועד האחרון להגשתה. בשעה זו נמשכים המגעים וייתכן שיסוכמו עד הלילה, אבל גיסין מיהר להגיש את ההתנגדות לבית המשפט למקרה של תקלה בגיבוש הפשרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x