$
שווקי חו"ל

מתקרבות להסכם: דיסני תקנה את רוב נכסי פוקס ב-71 מיליארד דולר

דיסני תרכוש בין השאר את אולפני הסרטים והטלוויזיה של פוקס, את ערוצי הספורט המקומיים שלה וערוצי כבלים בהם ערוץ FX ונשיונל ג'יאוגרפיק; דיסני העלתה את הצעת המחיר שלה וגברה על הענקית קומקאסט שהציעה 65 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 17:0020.06.18

ענקית המדיה והבידור וולט דיסני ומעצמת המדיה פוקס המאה ה-21 (21st Century Fox) הודיעו היום (ד') על הסכם מיזוג חדש, בעסקה שצפויה לעצב מחדש את תעשיית המדיה ולסייע לדיסני להדוף את יריבים דיגיטיליים כמו נטפליקס.

דיסני ופוקס דיסני ופוקס

 

 

דיסני העלתה היום את הצעת המחיר שלה לרכישת רוב נכסי פוקס ל-71.3 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות, ופוקס נענתה להצעה, שגברה על הצעת היריבה קומקאסט משבוע שעבר. דיסני תקנה את אולפני הסרטים והטלוויזיה של פוקס, את ערוצי הספורט המקומיים שלה, ערוצי כבלים בהם ערוץ FX ונשיונל ג'יאוגרפיק, נכסים בינלאומיים שכוללים את רשת סקיי, ו-Star India, וכן את מניותיה של פוקס בשירות הסטרימינג Hulu.

 

דיסני הסכימה לקנות את החלקים בפוקס לפי 38 דולר למניה, מחיר גבוה יותר מאשר בהסכם הקודם שנחתם בדצמבר לפי מחיר של 28 דולר למניה או 52.4 מיליארד דולר סך הכל. לפי ההסכם החדש, בעלי המניות של פוקס יוכלו לקבל תמלוגים בצורת מזומן או מניות.

 

בהצהרה שפירסמה פוקס היא ציינה שהעסקה החדשה "טובה יותר" מההצעה שהוגשה בשבוע שעבר על ידי תאגיד התקשורת הגדול בעולם קומקאסט מוקדם יותר החודש. קומקאסט ניסה להתחרות בהצעה הקודמת של דיסני והציע 65 מיליארד דולר עבור נכסי פוקס.

 

הדיווח הראשוני על המגעים בין שתי החברות התפרסם בתחילת נובמבר. העסקה תרחיב מהותית את ספריית התוכן הגדולה גם ככה של דיסני – שתזכה לתוספות מכובדות כמו סדרת אקס מן של מארוול ואוואטר של ג'יימס קמרון, שצפויים לצאת להם בקרוב סרטי המשך. התכנים האמורים ישרתו היטב גם את שירות הסטרימינג שדיסני מתכננת להשיק. דיסני ספגה פגיעות בעודה נאבקת מול שירותי התוכן בסטרימינג שנגסו קשות בהכנסותיהן של ספקיות הכבלים הקונבנציונליות.

 

העסקה עם דיסני מייצגת מפנה ראוי לציון בקריירה של ענקית המדיה פוקס, בת היותר מ-80, המוכרת נכסים לאחר שבנתה אימפריית מדיה עצומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x