$
שווקי חו"ל

דיווח: מלאנוקס וקרן סטארבורד קרובות להסכם

ברויטרס מדווחים שלפי ההסכמות המתגבשות בין הצדדים, הקרן האקטיביסטית תצרף שני חברים לדירקטוריון ובהמשך ימונה חבר נוסף שייבחר בהסכמה בין מלאנוקס לסטארבורד

דרור רייך 08:0518.06.18

לאחר חודשים של עימות מתוקשר - מלאנוקס קרובה להסכם עם הקרן האקטיביסטית סטארבורד (Starboard Value), ובראשן הסכמות בענייני הרכב הדירקטוריון. כך מדווחת רויטרס על פי גורמים מקורבים.

 

ההסדר בין הצדדים כולל מינוי שני דירקטורים מטעם סטארבורד ובהמשך יצורף לדירקטוריון חבר נוסף שייבחר בהסכמה בין מלאנוקס לסטארבורד. הדירקטוריון לא יורחב לטובת המינויים החדשים וימשיכו להיות בו 11 חברים. יו"ר מלאנוקס אירווין פדרמן יישאר בתפקידו.

  

אם ההסכם לא יצא אל הפועל, באסיפת בעלי המניות הקרובה של מלאנוקס, ב-25 ביולי, המשקיעים יידרשו להכריע האם לבצע את השינויים שסטארבורד מעוניינת לבצע בדירקטוריון מלאנוקס - ובכלל זה מינוי 9 מועמדים חדשים מטעמה לדירקטוריון, כולל ג'פרי סמית' - מנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של הקרן.

 

העימות עם סטארבורד

קרן סטארבורד רכשה כ-5 מיליון ממניות מלאנוקס והגיעה לאחזקה של כ-10% בחברה בנובמבר האחרון. ברבעון הראשון של 2018 היא רכשה עוד כ-400 אלף מניות של מלאנוקס ועלתה לאחזקה של כ-5.4 מיליון מניות שהן כ-10.5% מהחברה.

 

סטארבורד טוענת כי מלנאנוקס הציגה בשנים האחרונים ביצועים פיננסיים ותפעוליים חלשים, שהשתקפו במחיר המניה. הקרן הדגישה את הצורך בשינוי מהותי, שיוביל לשיפור משמעותי בתוצאות הכספיות.

 

בין היתר טענה הקרן כי הוצאות המחקר והפיתוח של מלאנוקס גבוהות מדי, באופן שפוגע בשיעורי הרווחיות של מלאנוקס. במקביל הודיעה הקרן כי היא בוחנת גם אפשרות למכירת החברה.

 

הקרן מכוונת לבטן הרכה של מלאנוקס - לרווחיות, שלא מצליחה להתרומם. החברה כן ביצעה מהלכים שהיו אמורים לשפר את הפן התפעולי. אלא שמהלכים אלה, ובעיקר רכישת איזיצ'יפ, לא הצליחו לייצר למלאנוקס מנועי צמיחה מהותיים.

 

לשיטת סטארבורד, מלאנוקס מחזיקה במבנה הוצאות מנופח ואינה מציגה רווחיות ראויה. לצד זאת נשמעו גם טענות כי הנהלת החברה אינה קשורה לבעלי המניות, בעיקר בחוסר נכונותה לחלק עודפי מזומנים באמצעות דיבידנד או רכישה עצמית - גישה שחיזקה את ביצועי החסר של המנייה.

 

 

אייל ולדמן אייל ולדמן צילום: Omer Moshe T@L

 

צמיחה ברבעון הראשון

מלאנוקס סיימה את הרבעון הראשון של 2018 עם הכנסות של 251 מיליון דולר, לעומת 188.7 מיליון דולר ברבעון המקביל – צמיחה של 33%. מלאנוקס עקפה את תחזיות האנליסטים שעמדו על 244 מיליון דולר בשורה העליונה.

 

הרווח התפעולי לי עמד על 52.1 מיליון דולר, שיעור של 20.8% מההכנסות, בהשוואה ל-15.7 מיליון דולר, או 8.3% מההכנסות ברבעון הראשון 2017. בשורה התחתונה רשמה מלאנוקס רווח הנקי של 51.4 מיליון דולר, לאחר 14.7 מיליון דולר ברבעון המקביל -ומעל צפי האנליסטים שעמד על 44 מיליון דולר. הרווח הנקי למניה עמד על 98 סנט, גם כאן מעל הצפי - 85 סנט למניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x