שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

חברת WeWork מגייסת לפי שווי של 35 מיליארד דולר - יותר מ-Airbnb ו-SpaceX

לפי סופטבנק, משקיעה מרכזית ב-WeWork, החברה תוכל בהמשך להגיע לשווי של 100 מיליארד דולר; חברת חללי העבודה המשותפים ספגה בעבר ביקורת על הערכת יתר של 17 מיליארד דולר, אך מגייסת כעת לפי שווי גבוה יותר

שירות כלכליסט 15:1114.06.18
חברת WeWork של אדם נוימן מנסה לגייס כספים לפי הערכת שווי של 35 מיליארד דולר- תג מחיר שימצב את חברת הסטארט אפ לחללי עבודה שיתופיים מעל חברות כמו Airbnb ו-SpaceX, כך לפי מנהל בכיר בקבוצת סופטבנק - אחת המשקיעות המרכזיות ב-WeWork.

רג'יב מיסרא (Rajeev Misra), שמנהל את קרן החזון של סופטבנק ששווייה 100 מיליארד דולר, אמר שלשום (ג') בועידת CogX בלונדון שאפילו ש-WeWork ספגה ביקורת עקב הערכת יתר של 17 מיליארד דולר, היא מגייסת כעת 35 מיליארד דולר. עוד אמר מיסרא כי WeWork תוכל בהמשך להגיע לשווי של 100 מיליארד דולר, אך לא ציין האם בכוונת סופטבנק לקחת חלק במימון שכזה.

 

WeWork סניף הרצליה WeWork סניף הרצליה צילום: WeWork

 

 

WeWork, שמנהלת חללי עבודה משותפים עבור חברות סטארט אפ וגם עבור מיזמים גדולים, גייסה בעבר מיליארדי דולרים במניות. מתוכם 4.4 מיליארד דולר הגיעו בקיץ שעבר מסופטבנק לבדה, אשר חילקה את הכסף בין עסקה המרכזי של WeWork ושלוש משלוחותיה האסייתיות.

 

בניסיון נוסף לגייס כסף, עשתה WeWork צעד לתוך שוק האג"ח באפריל, אז מכרה אג"ח שבע שנתיות תמורת 702 מיליון דולר. מסמכי היצע האג"ח של החברה הראו מכירות גדלות במהירות אך הפסד נקי של 933 מיליון דולר ב-2017. החברה התחייבה גם לשלם שכר דירה כולל של 18 מיליארד דולר  בשנים הקרובות עבור הבניינים אותם היא חוכרת כיום, מתוך הסכום יהיה עליה לשלם 5 מיליארד בארבע השנים הקרובות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x