$
שווקי חו"ל

בעקבות "צעדים שגויים": ראש חטיבת האנימציה בוולט דיסני עוזב את תפקידו

ג'ון לאסטר יעזוב את החברה בסוף השנה לאחר חופשה של שישה חודשים, לאחר שנטען כלפיו כי ביצע מגע לא הולם בעובדות החברה

שירות כלכליסט 11:5909.06.18

ג'ון לאסטר, אחד מראשי חטיבת האנימציה בוולט דיסני וממייסדי פיקסאר יעזוב את תפקידו בסוף השנה, כך הודיעה החברה אתמול (ו'). הסיבה: "צעדים שגויים", כפי שהוא הגדיר זאת, שכללו חיבוקים מביכים שגרמו לעובדות בחברה לחוש לא בנוח. העזיבה נרשמת לאחר חופשה בת שישה חודשים שלקח מהחברה.

 

 

 

לאסטר היה המוח היצירתי מאחורי להיטים כמו "צעצוע של סיפור", Frozen, ו"למצוא את נמו", שזכו בפרסי האקדמיה לקולנוע וגרפו מיליארדי דולרים בקופות. בעיני רבים הוא נחשב לוולט דיסני של ימינו בזכות היצירתיות שלו והצלחתו המסחרית.

 

 

מה דעתך על מניית WALT DISNEY:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"לאחר השבתון שלו, ג'ון לאסטר יחזור לתפקיד יעוץ בחברת וולט דיסני עד ה-31 בדצמבר 2018 – שהוא התאריך המיועד לעזיבתו את החברה", כך נמסר מדיסני.

 

דיסני לא פירטה מי יחליף אותו בתפקיד אך מנכ"לה בוב אייגר ציין שלאסטר עזר להרכיב "צוות של מספרי סיפורים מעולים ומקוריים עם החזון והכישרון לקבוע סטנדרטים בתחום האנימציה לדורות העתיד".

 

לאסטר בן ה-61 מסר בהודעה משלו ש"ששת החודשים האחרונים היוו עבורי הזדמנות לחשוב על חיי, על הקריירה שלי, ועל סדרי העדיפויות האישיים שלי. בעוד בכוונתי להמשיך להקדיש את עצמי לאמנות האנימציה, החלטתי שסוף השנה הנוכחית הוא הרגע הנכון להתחיל להתמקד באתגרים יצירתיים חדשים".

 

 

ג'ון לאסטר ג'ון לאסטר צילום: גטי אימג'ס

 

לאסטר הצטרף לחברה ב-2006 כשדיסני רכשה את פיקסאר. הוא נחשב לחלוץ האנימציה הממוחשבת, והיה הכוח היצירתי העיקרי מאחורי הצלחתה של דיסני בשוק סרטי האנימציה בעשור האחרון. דיסני ופיקסאר מכרו כרטיסים בשווי 14 מיליארד דולר מאז שלאסטר הצטרף לדיסני, זאת על פי ניתוח של רויטרס.

 

 

 

לאסטר יצא לחופשה בעקבות פרסום בעיתון "הוליווד ריפורטר" לפיו מספר נשים בדיסני דיווחו על חוסר נעימות שנגרם להן עקב מגע פיזי מצידו. לפי חלק מהמקורות, הוא היה ידוע כמי שנוהג "לחפון, לנשק ולהעיר". בנובמבר הוא התנצל, וזאת במזכר ששלח לעובדות שחשו "אי נוחות וחוסר כבוד", אך אמר שלא הייתה לו כל כוונת זדון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x