$
בורסת ת"א

למרות המלצת הוועדה למינוי דירקטורים: ירום אריאב לא ישמש יו"ר דיסקונט

מנכ"ל האוצר לשעבר, וכן חגי הלר, ששימש מנכ"ל לאומי קארד - לא קיבלו את הקולות הדרושים באסיפה הכללית של בעלי המניות בבנק - ולא ימונו לדירקטורים; מי שנבחרו הם ראובן אדלר, יודפת הראל-בוכריס, פרופ׳ בן-ציון זילברפרב ושלום הוכמן

גולן חזני ורעות שפיגלמן 22:3207.06.18

מנכ"ל משרד האוצר לשעבר ירום אריאב לא יכהן כיו"ר דיסקונט. המועמד של הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים לא קיבל את הקולות הדרושים באסיפה הכללית של בעלי המניות בבנק. גם חגי הלר, שכיהן כמנכל לאומי קארד, לא נבחר לדירקטור. מי שנבחרו הם ראובן אדלר, יודפת הראל-בוכריס, פרופ׳ בן-ציון זילברפרב ושלום הוכמן.

 

במרץ הודיעה הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים כי פנתה מיוזמתה לאריאב כדי שיתמודד על תפקיד יו"ר דיסקונט, במקום היו"ר היוצא יוסי בכר, שמכהן בתפקיד מינואר 2010. אריאב גם החליף את בכר כמנכ"ל משרד האוצר בינואר 2007.

 

אריאב לא שימש בעבר בתפקיד בכיר במערכת הבנקאית, אך צבר ניסיון כמנכ"ל האוצר ומשמש כיום כיו"ר ועדת של עמיתים, קרנות הפנסיה הוותיקות, ודירקטור בחברת הנדל"ן הציבורית אלוני חץ.

  

בראש הוועדה למינוי דירקטורים עומדת השופטת בדימוס אילה פרוקצ'יה, ויתר חבריה הם הח"כ לשעבר חיים אורון, פרופ' יצחק בן ישראל, רו"ח יהלי שפי ועידית לוסקי.

 

 

ירום אריאב ירום אריאב צילום: גיא אסיאג

 

 

לראשונה השנה, הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה הציעה מועמדים מטעמה (בדיסקונט ובלאומי). לראשונה היא גם עמדה בםני מצב שבו בבנקים ללא גרעין שליטה מתקרב מועד סיום כהונתו של היו"ר. הוועדה סברה, וכך גם ציינה, כי אריאב הוא מועמד ראוי ליו"ר.

  

בלאומי הוועדה בחרה מיוזמתה את יורם טורבוביץ' כמועמד אפשרי להחלפתו של היו"ר דוד ברודט.

 

בשנה שעברה ביצעה הוועדה שינוי בנהלי העבודה שלה על מנת שתוכל להציע מועמדים מטעמה. במערכת הבנקאית סבורים כי הוועדה ביצעה את השינוי שכמה מחבריה סבורים שיש מועמדים ראויים שלא יפנו אליה מיוזמתם, ולכן נדרשת פנייה יזומה.

 

.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x