$
בורסת ת"א

דמרי מסתער על תל אביב: יקים מאות דירות חדשות בעיר יחד עם חברת גלים

חברת י.ח. דמרי חתמה על שיתוף פעולה עם גלים, המתמחה בהתחדשות עירונית בת"א. במסגרתו יקימו כ-20 פרויקטים של תמ"א 38 במודל של הריסה ובנייה, בהיקף כולל של כמיליארד שקל

אורן פרוינד 14:2803.06.18

חברת י.ח דמריחתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת גלים המתמחה בהתחדשות עירונית בתל אביב. במסגרתו יקימו כ-20 פרויקטים של תמ"א 2 (הריסה ובנייה), שמרביתם ממוקמים ברובע 4 בעיר. בכוונת החברה המשותפת שתקרא "דמרי- גלים", להקים בחמש עד שבע השנים הקרובות פרויקטים שהיקפם הכולל כמיליארד שקל.

לאחר שאושרה בימים האחרונים תוכנית רובע 4 שצפויה להתפרסם בקרוב למתן תוקף, ובמסגרתה יתווספו כ-5,000 יחידות דיור חדשות בצפון העיר, תקדם לרישוי דמרי- גלים את הפרויקטים המשותפים שלה. בין הפרויקטים: פרויקט ברחוב וייצמן, פרויקט נוסף ברחוב חוני המעגל שבמסגרתו ייהרסו 25 דירות וייבנו 58 דירות חדשות, פרויקט ברחוב בן סרוק להריסת 4 בניינים ישנים ובמקומם ייבנו 86 יחידות דיור, פרויקט נוסף ברחוב אנטיגונוס במסגרתו 17 דירות ישנות ייהרסו ובמקומן ייבנו 30 דירות חדשות בבניין בוטיק יוקרתי וכן פרויקט ברחוב פינלס שיכלול 30 דירות חדשות במקומן של 15 שייהרסו.

 

תל אביב תל אביב צילום: גלעד קוולרציק

 

י.ח דמרי, שבשליטת יגאל דמרי, היא אחת מחברות הבנייה הגדולות בישראל. החברה פועלת בישראל החל משנת 1989 ועוסקת היום בתכנון וביצוע פרויקטים למגורים ברחבי הארץ, בהיקף כולל של אלפי יחידות דיור וכן עוסקת בייזום פרויקטים למסחר, מלונאות ותעשייה. בנוסף, מחזיקה י.ח דמרי במספר נכסים מניבים בישראל. החברה בנתה ואכלסה מעל ל-12 אלף יחידות דיור בכל הארץ. לחברה פרויקטים בארץ בשלבי ביצוע ותכנון, עתודות קרקע ופרויקטים מותלים ופרויקטים בהתחדשות עירונית בהיקף כולל של כ-13 אלף יחידות דיור. חברת גלים מתמחה בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. החברה מטפלת כיום בעשרות פרויקטים ברחבי הארץ ובדגש על אזורי הביקוש.

יגאל דמרי יגאל דמרי צילום: צביקה טישלר

אם בעבר תמ”א 38 ומסלול פינוי בינוי היו שני מסלולים נפרדים, תיקון 2 לתמ”א 38 מאפשר למעשה לאשר פרויקט תמ”א במודל של פינוי בינוי. תיקון 2 מאפשר לוועדה המקומית הרלבנטית לאשר את הפרויקט, ללא צורך בשינוי תב”ע (תוכניות בניין עיר) או הליכים מורכבים וארוכים אחרים שקיימים במודלים אחרים של פינוי בינוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x