שווקי חו"ל

סגן נשיא בגולדמן זאקס מואשם בשימוש אסור במידע פנים

לפי התביעה שהוגשה בארה"ב, וו-ג'אב ג'ונג הרוויח 140 אלף דולר באמצעות המידע תוך שימוש בחברת קש בדרום קוריאה. הבנק השעה אותו מתפקידו

בלומברג 09:2001.06.18

סגן נשיא בגולדמן זאקס מואשם בשימוש אסור במידע פנים לשם מסחר בניירות ערך.

 

 

 

לפי התביעה שהגישה נגדו רשות ני"ע בארה”ב, הרוויח האיש, וו-ג’אה ג’ונג, 140 אלף דולר באמצעות שימוש במידע של לקוחות הבנק. ג'ונג, אזרח דרום קוריאה המתגורר בסן פרנסיסקו, השתמש בחברת קש הרשומה על שם חבר בדרום קוריאה כדי לבצע את העסקאות. עם זאת, הרשויות טוענות כי הותיר בחשבון שפתח "טביעות אצבע" לאחר שנרשמו 600 פעמים בהן בוצע באמצעותו מסחר בלתי חוקי. אחרי שנעצר אתמול (ה'), ג'ונג הפקיד ערבות של 500 אלף דולר ושוחרר.

 

 

 צילום: רויטרס

 

לפי דיווח בבלומברג, ג'ונג בן ה-37 ביצע את הסחר הלא חוקי בין 2015 ל-2017. בין היתר, סחר ג'ונג במניות של חברת התוכנה האמריקאית CA, של יצרנית השבבים ההולנדית NXP ובספקית הציוד למעבדות האמריקאי FEI. הוא השתמש במידע על עסקאות שביצעו החברות שאליו הוא נחשף במהלך עבודתו היומיומית בגולדמן זאקס. לפי הדיווח, אחת העסקאות הניבה לו 362 דולר בלבד - זאת לאחר שלפני שלוש שנים קיבל מידע לפיו חברת Murray Energy עומדת לרכוש את מניות הרוב בחברת Foresight Energy. למחרת נרשמה בחשבון הברוקראז' של ג'ונג קנייה של 400 מניות של האחרונה, ולאחר שזינקה ב-12% מכר אותן ורשם את הרווח הצנוע.

 

ג'ונג החל לעבוד בבנק לפני שש שנים, כך לפי הפרופיל שלו בלינקדין. הוא מתמחה בתחומי הטכנולוגיה, המדיה והטלקום.

 

 

 

בתגובה מסר בנק ההשקעות כי הוא "מודע למצב" וכי ג'ונג "משתף פעולה עם רשויות החוק". גולדמן זאקס השעה את ג'ונג מתפקידו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x