שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א; מגדל איבדה 3.5% אחרי מעבר מרווח להפסד

ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.2%; מגדל עברה ברבעון הראשון מרווח של 309 מיליון שקל להפסד של 31 מיליון שקל; עוד אחרי הדוחות: שיכון ובינוי ירדה ב-2%, מנורה מבטחים נחלשה ב-2.9%

כתבי שוק ההון 17:3428.05.18
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לעמוד הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - נעילה שלילית בבורסה: ת"א 35 נסוג ב-0.3%, ת"א 125 נחלש ב-0.2%; מגדל ביטוח איבדה 3.5% אחרי שנתוני הרבעון הראשון הראו מעבר מרווח של 309 מיליון שקל להפסד של 31 מיליון שקל, עוד אחרי הדוחות: מנורה מבטחים נחלשה ב-2.9%, שיכון ובינוי ירדה ב-2%. כיל ואלביט מערכות הובילו את ת"א 35 עם עלייה של 1.1%, קרסו קפצה ב-5.5% בפסגת ת"א 90.

 

16:00 - שותפות נאוויטס פטרוליום נערכת לקידוח האקספלורציה הראשון שלה בלואיזיאנה, עם פוטנציאל ל-12.5 מיליון חביות נפט. נאוויטס הודיעה למשקיעיה על מזכר הבנות לא מחייב למכירת 50% מהזכויות בפרויקט לחברת האנרגיה הפרטית המובילה EnVen Energy, תמורת הוצאות עבר של 2.4 מיליון דולר ואופציה לשימוש במתקן ההפקה של החברה.

 

השותפות מעריכה כי צירוף אחת המפעילות המנוסות והפעילות באזור לפרוייקט בלואיזיאנה תאפשר את ביצוע הקידוח עד סוף השנה, כמתוכנן, ובמקרה של תגלית בפרוייקט, תשפר משמעותית את לוחות הזמנים והתקציבים שיידרשו לפיתוח הנכס. נאוויטס מטפסת ב-2.8% על רקע הדיווח.

 

עוד דוחות: שיבושי העבודה בנמלי הים פגעו בשורת ההכנסות של שלא"ג ברבעון הראשון של 2018, אך החולשה בשקל הקפיצה במאות אחוזים את שורת הרווח הנקי של החברה. יצרנית הבדים הלא ארוגים מקיבוץ שמיר סיימה את הרבעון הראשון עם ירידה של 11% בהכנסות ל-105 מיליון שקל. שיפור במכירות בארה"ב - עלייה של 10% במכירות במונחים דולריים ובמונחי כמות - קיזז חלקית את הנסיגה במכירות בישראל.

 

אסדת קידוח של נאוויטס אסדת קידוח של נאוויטס צילום:LLOG Explortaion

 

 

13:10 - מניית מגדל ביטוח נחלשת ב-3.3%, אבל לאומי שוקי הון לא מתרשמים מהמעבר של חברת הביטוח להפסד. לפי אייל דבי, מנהל דסק מחקר מניות ישראליות בלאומי, בתקופות של שווקים יורדים - לא ניתן לשפוט חברות ביטוח על בסיס השורה התחתונה. דבי בוחר להתמקד בצמיחת השורה העליונה שהציגה מגדל, ובתשואת ההון המינימלית שהייתה מתקבלת בתקופה של שוקי הון חיוביים, שעומדת על 5.5%. "התוצאות אולי נראות רעות - אבל זה בוודאי היה צפוי, כך שכל עוד הצמיחה בשורה העליונה נמשכת, איננו מייחסים להפסד ברבעון חשיבות יתרה".

 

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל ביטוח שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל ביטוח צילום: עמית שעל

 

 

12:00 - ארית תעשיות הפועלת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים אלקטרוניים ואלקטרו-אופטיים לשוק הצבאי הודיעה כי החברה הבת רשף צפויה לקבל הזמנות לאספקת מרעומים בסך של עד כ-22 מיליון דולר מחברה בטחונית בדרום אסיה.

 

לאומי שוקי הון מעלה המלצה למניית בזן ל"משקל שוק", לאחר הורדת המלצה בדצמבר שנבעה מהגעה למחיר היעד. אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום הגז והאנרגיה בלאומי שוקי הון: "הירידה במחיר והאופטימיות השוררת בכלכלת העולם, תומכים במרווחים גם ברמות הנפט הנוכחיות".

 

השורה התחתונה: מגזר הזיקוק האירופאי צפוי ליהנות מצמיחה מאקרו-כלכלית טובה מהצפי, כאשר Middle distillates מספקים את התמיכה בטווח הבינוני. אנו סבורים כי אפ-סייד של 21% (על פי מודל ה- DCF) מצדיק המלצת "משקל יתר" . לפיכך, אנו מעלים את ההמלצה ומעלים את מחיר היעד ל- 1.91 ש"ח למניה.

 

10:35 - כמעט שעה מפתיחת המסחר, המדדים המובילים משנים מגמה ועוברים לירידות - ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 יורד ב-0.2%.

 

דוחות הבנקים של הרבעון הראשון מגיעים לסיומם - הבנק הבינלאומי פירסם את הנתונים הכספיים של הרבעון והציג רווח נקי של 137 מיליון שקל - ירידה של 17.5% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי בנטרול סעיפים חד פעמיים הגיע ל-169 מיליון שקל - צמיחה של 22.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון בנטרול רכיבים אלה מגיעה ל-9%,  בהשוואה ל-7.7% ברבעון המקביל.

 

סמדר ברבר צדיק מנכלית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק מנכלית הבנק הבינלאומי צילום: אוראל כהן

 

 

9:50 - המסחר נפתח בעליות קלות - ת"א 35 מטפס ב-0.1%, ת"א 125 עולה ב-0.2%; אל על ממשיכה את המגמה הירוקה ומתחזקת ב-2.3%, שיכון ובינוי נסוגה ב-1.3% אחרי הדוחות הרבעוניים שהראו ירידה בהכנסות וברווח, גזית גלוב נחלשת ב-1.4%, גם היא לאחר הדוחות.

 

בהמשך למגמה שנרשמה בימי המסחר האחרונים, סביר שהאופטימיות היא זו שתשלוט בשווקים היום. כך אומר אילן ארד קשת, מנכ"ל בית ההשקעות יצירה. ארד קשת מציין כי כיוון שהיום לא יתקיים מסחר בארה"ב ובבריטניה, כך שהשוק המקומי יגיב בעיקר לחוזים העתידיים ולדוחות של חברות בבורסה המקומית. "מחיר הנפט ממשיך לרדת מאז הודעת אופק כי לא יגבילו את התפוקה", אומר ארד קשת. "הירידה תמשיך לייצר עניין במניות חברות התעופה - בארץ במניית אל על. המניה איבדה כ-70% בשנה החולפת, ואנו סבורים כי למול מכפיל ההון הנמוך מ-0.5, תמשיך החברה לרכז עניין לקראת לפרסום דוחותיה הכספיים מחר".

 

9:30 - דוחות גזית גלוב: ההכנסות מהשכרת מבנים עמדו על 711 מיליון שקל, לעומת 698 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 1.9%. ה-NOI עלה ב-3.1% ל-492 מיליון שקל, בהשוואה ל-477 מיליון שקל ברבעון המקביל. ה-FFO עמד על 168 מיליון שקל, לעומת 174 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה של 3.4%.

 

9:20 - דוחות מגדל: סכום הפרמיות ברוטו מכלל הפעילות גדל -5.54 מיליארד שקל, לעומת 5.27 מיליארד שקל ברבעון המקביל. הפרשות הריבית עמדו על 69 מיליון שקל. מגדל מציגה הפסד כולל של 31 מיליון שקל ברבעון הראשון, בהשוואה לרווח של 308.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

9:10 - דוחות שיכון ובינוי: ההכנסות מעבודות ומכירות ברבעון הראשון ירדו ל-1.35 מיליארד שקל, לעומת 1.88 מיליארד שקל ברבעון המקביל. עלות העבודות והמכירות עלתה ל-1.19 מיליארד שקל לעומת 1.68 מיליארד שקל ברבעון המקביל. בהתאם, הרווח הגולמי התכווץ ל-156 מיליון שקל, בהשוואה ל-206.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. עלייה נוספת בהוצאות השיווק וההנהלה-כלליות וירידה בהכנסות תפעוליות אחרות צמצה עוד את הרווח התפעולי ל-45.2 מיליון שקל, לעומת 201 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 17 מיליון שקל, מול 77.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

שרי אריסון בעלת השליטה בשיכון ובינוי שרי אריסון בעלת השליטה בשיכון ובינוי צילום: יח"צ

 

9:00 - חברת הנדל"ן האמריקאית ווטרסטון פרופרטיס אישרה תוכנית רכישה עצמית של אג"ח, בסכום של עד 7 מיליון דולר, לתקופה של שנה מהיום.

 

8:00 - בנק לאומי ביצע אתמול את הרכישה הראשונה של מניות הבנק בבורסה, במסגרת מהלך רכישה עצמית של מניות. זוהי הפעם הראשונה במערכת הבנקאית בישראל בה בנק מבצע רכישה חזרה של מניותיו, מכלל בעלי המניות.

 

מה דעתך על מניית ארפורט סיטי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:50 - הבורסה בת"א מתקרבת לדד ליין של עונת הדוחות, ביום חמישי הקרוב, והמשקיעים ימשיכו לעקוב אחר עשרות הדוחות הצפויים לזרום למערכת הממוחשבת של הבורסה בימים הקרובים. משעת הנעילה של אתמול פורסמו בין היתר דוחות איירפורט סיטי, ומעברות.

 

השווקים הבינ"ל נכנסים במהלך היום לשבוע מסחר חדש משלהם, בהרכב חסר. הבורסות בניו יורק לא יפעלו היום בשל יום הזיכרון, הבורסה של לונדון סגורה אף היא בשל חג האביב. באסיה נרשמת הבוקר מגמה חיובית, ניקיי ושנגחאי עולים ב-0.2%, האנג סנג עולה ב-0.5%, הנפט ממשיך בירידה החדה, נכון לשעה זו ה-WTI יורד ב-2.5%. באירופה ימשיכו לעקוב אחר המשבר הפוליטי-חוקתי, לאחר שהנשיא סירב לאשר את ממשלתו של ראש הממשלה ג'וזפה קונטה.

 

אתמול ננעלה הבורסה במגמה חיובית, עם עליות של 0.8% במדדי ת"א 35 ו-125. אל על בלטה מעל כולן עם זינוק של 12% ללא כל דיווח למשקיעיה, וכשברקע הירידות החדות שנרשמו בנפט בסוף השבוע (והעליות בסקטור התעופה האמריקאי). טבע טיפסה ב-3.7% במחזור הגבוה בבורסה; הבנקים דיסקונט ובינלאומי הוסיפו לערכם 2.7% ו-2.2% בהתאמה.

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x