שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הפרשות לעובדים והתייעלות הורידו את רווחי הבינלאומי

הבנק סיים את הרבעון הראשון עם ירידה של 17% ברווח הנקי ל-137 מיליון שקל, התשואה להון ירדה מ-9.3% ל-7.2%; הבנק הפריש 29 מיליון שקל לתביעת עובדים למענקים ו-16 מיליון שקל לתוכנית התייעלות

רעות שפיגלמן 11:1428.05.18

הבנק הבינלאומיחותם את עונת הדוחות של הבנקים לרבעון הראשון של 2018. בינלאומי רושם ברבעון ירידה של 17% ברווח הנקי, המוסברת בעיקרה בהוצאות חד פעמיות. הבנק סיים את הרבעון עם רווח נקי של 137 מיליון שקל, לעומת 166 מיליון שקל ברבעון המקביל. התשואה להון עמדה על 7.2%, לעומת 9.3% ברבעון המקביל.

הבנק הפריש ברבעון 29 מיליון שקל לטובת תביעת עובדי הבנק למענק ועוד 16 מיליון שקל לתוכנית התייעלות. בנטרול ההוצאות החד פעמיות עמדה התשואה על ההון על 9%.

 

מה דעתך על מניית בינלאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הכנסות הריבית נטו עלו ב 3.9% לעומת רבעון מקביל והסתכמו ב- 584 מיליון שקל. הבנק שלשל לכיסו הכנסות של 338 מיליון שקל מגביית עמלות שונות - עלייה של 1.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עיקר העמלות שגבה הבנק הן מפעילות בשוק ההון, סכום של 162 מיליון שקל, עליה של 5.2%.

 

תיק האשראי של הבנק רשם צמיחה של 1.9% מתחילת השנה. בדומה לדיסקונט ולמזרחי טפחות, הבנק מציג צמיחה בתיק האשראי הצרכני, ללא משכנתאות. התיק של הבינלאומי שמסתכם ב-16.9 מיליארד שקל צמח ב 2.4% מתחילת השנה (זאת בניגוד לירידה שנרשמה בתיק ההלוואות של משקי הבית בבנק לאומי ולקיפאון בתיק בבנק הפועלים).

 

תיק המשכנתאות צמח ב 1.3% ויתרת התיק עומדת נכון לסוף הרבעון על 23.1 מיליארד שקל. הבנק גם מציג צמיחה נאה של 5% מתחילת השנה בתיק האשראי של העסקים הקטנים, לסכום של 15.3 מיליארד שקל.

 

העובדים דורשים מענק כמו בבנק לאומי

 

בספטמבר 2016 הגיש ועד המורשים והמנהלים המייצג כ-800 מעובדי הבנק תביעה לבית הדין האיזורי לעבודה, בטענה לזכאות מענק בגובה של משכורת אחת לכל עובד. הועד טען לזכאות מתוקף הצמדת הסכם השכר לבנק לאומי, שעובדיו  קיבלו באותה שנה מענק הירתמות במסגרת תוכנית התייעלות רב שנתית. בית הדין האיזורי קיבל את התביעה, אולם ההנהלה הגישה באפריל ערעור לבית הדין הארצי ונקבע דיון בנושא בחודש נובמבר. ביחס לתביעת ועד המנהלים ותביעה מקבילה של ועד הפקידים הפריש הבנק בדוח הרבעוני 29 מיליון שקל בנטו.

 

 

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי
סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x