$
שווקי חו"ל

מלאנוקס ניצחה בקרב על הרכב הדירקטוריון - אך עדיין לא במלחמה

בעלי המניות אישרו שתי הצעות של החברה לשינוי הממשל התאגידי; ברקע: המאבק מול קרן סטארבורד האמריקאית לקראת אסיפת בעלי המניות שתתקיים ביולי

דרור רייך 14:4425.05.18

המלחמה על הרכב דירקטוריון מלאנוקסועל עתיד חברת השבבים הישראלית שתתרחש באסיפת בעלי המניות ב-25 ביולי מול הקרן האקטיביסטית מניו יורק, סטארבורד, בעלת 10.5% ממניות החברה, עדיין לא הוכרעה. אבל בדרך לשם, אמש, מלאנוקס ניצחה בקרב אחד - על אופי ההצבעה.

 

בהצבעה שנערכה אמש, בעלי המניות של מלאנוקס הביעו תמיכה באופן כמעט באופן גורף בשתי ההצעות של החברה לשנות את הממשל התאגידי. השינוי שהתקבל מתבטא בשני אופנים: הראשון, קבלת עיקרון "מירב קולות" כלומר, כל המועמדים יעמדו לבחירת הרוב, ודירקטוריון מלאנוקס יורכב ממועמדים שקיבלו את מספר הקולות הגבוה ביותר (ללא רף מינימום). השינוי השני הוא שימוש בכרטיס הצבעה (Proxy Cards) אוניברסאלי אחד ולא בשני כרטיסי הצבעה.

 

"אנו מאוד שמחים עם תוצאות ההצבעה ומודים לבעלי המניות שלנו על תמיכתם המתמשכת", הצהירה חברת מלאנוקס בהתייחס לתוצאות. "תוצאות ההצבעה מהוות אבני דרך מהותיות ואנו מצפים להמשיך ולהגדיל אף יותר את רווחי בעלי המניות בעתיד".

 

קרן סטארבורד רכשה כ-5 מיליון ממניות מלאנוקס והגיעה לאחזקה של כ-10% בחברה בנובמבר האחרון. ברבעון הראשון של 2018 היא רכשה עוד כ-400 אלף מניות של מלאנוקס ועלתה לאחזקה של כ-5.4 מיליון מניות שהן כ-10.5% מהחברה.

 

סטארבורד מעוניינת לבצע מספר שינויים בדירקטוריון מלאנוקס ואף הציעה תשעה מועמדים חדשים מטעמה כולל זו של ג'פרי סמית' - חבר הנהלה, מנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של הקרן.

 

 

איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס צילום: תומי הרפז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x