בורסת ת"א

במקרה של מכירה או מיזוג: עובדי דקסיה יקבלו פיצויי פיטורים מוגדלים ומענקים

כשברקע הצעת בנק ירושלים למיזוג, הנהלת בנק דקסיה והעובדים הגיעו להסכמות - והבנק זימן אסיפה מיוחדת שבה יצביעו עליהן

רעות שפיגלמן 22:3624.05.18

הנהלת בנק דקסיה והעובדים הגיעו להסכמות על זכויות העובדים במקרה של מכירה או מיזוג הבנק - כך עולה מהזימון לכינוס אסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות שפורסם הערב (ה').

 

 

ההסכם הקיבוצי המובא לאישור, הושג לאחר מו"מ בין הצדדים, יהיה בתוקף עד תום 2021 וכולל פיצויי פיטורים מוגדלים בהיקף של עד 250% ומענק מכירה חד פעמי תלוי ותק, כמו גם 'מענק יציבות עסקית'.

 

ההסכם הקיבוצי המובא לאישור הוא בהמשך להסכם הקיבוצי שנחתם עם העובדים בחודש ינואר. לאחר מכן פוזרו מניות השליטה כך שהבנק הנו ללא גרעין שליטה, ומיד לאחר מכן התקבלה הצעה מבנק ירושלים לכניסה למו"מ למטרת רכישה ומיזוג.

 

ההסכם הקיבוצי מינואר לא כולל מענק ופיצויים במקרה של מכירה ולאור הצעת בנק ירושלים הגיעו העובדים וההנהלה להסכמות לעדכון ההסכם הקיבוצי.

 

בחודש מרץ האחרון, ימים ספורים לאחר שהפך דקסיה לבנק ללא גרעין שליטה, פנה אל דירקטוריון דקסיה בנק ירושלים מתוך כוונה לנהל מו"מ על מנת לרכוש את דקסיה ולמזגו אליו. אך ההצעה לא כללה התייחסות קונקרטית לאופן הרכישה, או לתמורה שאותה מוכן בנק ירושלים לשלם. זו גם לא הפעם הראשונה שבנק ירושלים פונה בהצעה כזו. בפעם הקודמת עשה זאת הבנק בסוף 2014, כאשר הגיש הצעה לרכישת 100% ממניות מדקסיה העולמית, תמורת מזומן והקצאת מניות.

מנכ"ל דקסיה ישראל, אוליביה גוטמן מנכ"ל דקסיה ישראל, אוליביה גוטמן צילום: יצחק כהן

 

 

ועדת הביקורת דחתה אז את ההצעה וציינה כי היא לא משרתת את טובת בעלי המניות, ולא תיצור סינרגיה. בהמשך פרסם מרכז השלטון המקומי (6.5%), בעל עניין בדקסיה, הודעה שבה הוא קורא לדירקטוריון דקסיה לנהל מו"מ עם בנק ירושלים. בבורסת השמות עלה גם שמו של בנק מרכנתיל בבעלות מלאה של דיסקונט, כרוכש פוטנציאלי.

 

דקסיה, המתמחה בהעמדת אשראי מוניציפלי לעיריות ולרשויות מקומיות, סיכם את 2017 עם רווח נקי של 53.9 מיליון שקל - ירידה לעומת 60.3 מיליון שקל בשנת 2016, ועם הון עצמי של 661.4 מיליון שקל.

 

בתוך כך, לאישור האסיפה מובאת גם הצעה לחלוקת דיבידנד בהיקף של 80 מיליון שקל. בהמשך לחלוקת לדיבידנד בהיקף של 300 מיליון שקל בדצמבר האחרון. חלוקת הדיבידנדים היא כחלק מהתוכנית האסטרטגית שאושרה בשנה שעברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x