$
בורסת ת"א

גלוברנדס השלימה את השלב המוסדי בהנפקה: גייסה 169 מיליון שקל

המחיר למניה משקף ליבואנית מוצרי הטבק והממתקים שווי של כ-674 מיליון שקל - גבוה בכ-5% מהשווי המינימלי שהיה מבוקש בהנפקה

חזי שטרנליכט 21:5324.05.18

לאחר שחתכה את שוויה בימים האחרונים משווי מבוקש של מיליארד שקל, לשווי מינימלי של כ-640 מיליון שקל, הסתיים הערב (ד') השלב המוסדי בהנפקה של יבואנית הטבק והממתקים גלוברנדס. בשלב המוסדי התקבלו ביקושים בהיקף של 190 מיליון שקל, שמתוכם גייסה החברה 169 מיליון שקל.

 

 

 

המחיר למניה - 57.3 שקל -  שהושג בשלב המוסדי משקף לחברה שווי של כ-674 מיליון שקל, גבוה בשיעור של כ-5% מהשווי המינימלי שהיה מבוקש בהנפקה. המכרז לציבור צפוי להיפתח בימים הקרובים בהיקף של כ-235 מיליון שקל. את ההנפקה מובילים לידר הנפקות עם דיסקונט וברק.

 

גלוברנדס מייבאת בבלעדיות לארץ את מותגי הסיגריות קנט, לאקי סטרייק, קאמל ואחרים. כמו כן, היא יבואנית לא בלעדית של חטיפים וממתקים ובהם טוויקס, מארס, מסטיק אורביט, סניקרס, טיק טאק, אם אנד אם ועוד. החברה גם מייבאת את עטי ביק.

ירון גזית. ייסד את החברה בשנת 2001 ירון גזית. ייסד את החברה בשנת 2001 צילום: אוראל כהן

 

 

גלוברנדס נוסדה על ידי ירון גזית, המכהן כיו"ר החברה, בשנת 2001. החברה מוחזקת ערב ההנפקה על ידי משפחת גזית אחזקות בשיעור של 51.02% ופישמן רשתות בשיעור של 40%. פישמן רשתות הינה חברה המוחזקת על ידי הנאמן לנכסיו של פישמן מטעם ביהמ"ש, עו"ד יוסי בנקל וילדיו של פישמן. היתרה של המניות שייכת למנכ"ל גדי נצר (5.97%) ובכירה בחברה, יעל לב שניידר (3.01%).

 

את החברה מנהל גדי נצר, ששימש כמנהל השיווק בישראל של יצרנית הסיגריות JTI במשך מספר שנים קודם לכן. החברה נחשבת לחברה תזרימית עם הכנסות בקצב צמיחה גבוה, שמתבססות על מזומן. החברה סיימה את הרבעון הראשון עם מחזור של כ-520 מיליון שקל, שבניכוי מסי הקנייה על הסיגריות, הסתכם בהכנסה של כ-116 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה זינק בכ-40% לכ-18 מיליון שקל עקב ירידה בהוצאות מימון.

 

בשנת 2017 היה לחברה מחזור הכנסות של 2.2 מיליארד שקל והיא רשמה רווח נקי של כ-71 מיליון שקל. גלוברנדס נוהגת לחלק דיבידנד מדי שנה ושילמה דיבידנדים בהיקף של 180 מיליון שקל ב-3 השנים האחרונות. היא אף תיקנה את התשקיף בכדי לאשר חלוקת דיבידנד בקרוב בהיקף של קרוב לכ-40 מיליון שקל שמגולם במחיר המינימום של ההנפקה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x