$
בורסת ת"א

המנהלים החדשים הצליחו לייצב את פועלים אי.בי.אי אבל עלו ביוקר

עלות ההון שהוענק לעופר גרינבאום ולשי נבו כחלק ממענק ההצטרפות עמדה ברבעון הראשון על 1.4 מיליון שקל - פועלים אי.בי.אי סיימה את התקופה עם רווח של 8.3 מיליון שקל והכנסות של 21 מיליון שקל

אורן פרוינד 13:5223.05.18

חברת החיתום פועלים אי.בי.אימסכמת את הרבעון הראשון של השנה, תחת ההנהלה החדשה של עופר גרינבאום ושי נבו, עם ירידה בהכנסות וברווח.

 

פועלים אי.בי.אי עברה טלטלה בשנה שעברה, בעקבות עזיבתו של המנכ"ל הדומיננטי ארז גולדשמידט, שפגעה קשות במעמדה. המנהלים החדשים גרינבאום ונבו (שפרשו מלאומי פרטנרס) מצליחים עתה לייצב את חברת החיתום לקראת המשך הדרך. עם זאת, מכיוון שפועלים אי.בי.אי נאלצה לשלם מחיר לא קטן של 15% מההון של חברת החיתום הפרטית לטובת המנהלים החדשים, היתה לכך השפעה שלילית כמובן על השורה התחתונה של הרווח.

 

מה דעתך על מניית פועלים איביאי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

על מנת למשוך את נבו וגרינבאום, העניקה להם פועלים אי.בי.אי העניקה להם (ולירון מוזס - המנכ"ל הנשאר של חברת פועלים אי.בי.אי הציבורית) כ-5% מההון של חברת החיתום הפרטית לכל אחד. ברבעון הראשון של 2018 ההון הזה העניק להם יחד 1.4 מיליון שקל – 480 אלף שקל לכל אחד. סכום זה אינו כולל את חלק השכר והבונוס שיקבלו בסוף השנה.

 

פועלים אי.בי.אי סיימה את הרבעון הראשון של 2018 עם הכנסות של 21 מיליון שקל, ירידה של 32% לעומת הרבעון הראשון של 2017 שהיה אחד הרבעונים החזקים שלה בתחום ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות. 

 

עם זאת, כאשר לוקחים בחשבון הוצאות חריגות של כ-5 מיליון שקל ששולמו ברבעון המקביל (ראשון 2017) ליועצי הנפקה שונים והכנסות של כ-6 מיליון שקל בעבור ההנפקה של חברת סטארווד האמריקאית שמטעמי שמרנות לא הוכרו בדוח הנוכחי (הכסף טרם הועבר לחשבונה של פועלים אי.בי.אי), רמת ההכנסות ברבעון הראשון של 2018 נותרה זהה לזו שברבעון המקביל של 2017.

 

הסכם עם המנכ"ל הקודם גולדשמידט

הכנסות פועלים אי.בי.אי כוללות גם הכנסות מחברת החיתום אוריון, חברת החיתום החדשה שהקים גולדשמידט ביחד עם יועצי ההנפקות האמריקאיות גל עמית ורפי ליפא. על פי ההסכם שנחתם בין גולדשמידט ופועלים אי.בי.אי לאחר עזיבתו של גולדשמידט, מחצית מהעמלות מההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות הקיימות (לא כולל הנפקות של חברות חדשות) ישולמו לפועלים אי.בי.אי עד לסוף שנת 2018. 

 

לפיכך, ברבעון הראשון של 2018 ביצעה אוריון הרחבות סדרות וגיוסים פרטיים לחברות אולייר וספנסר ורשמה הכנסות מעמלות של כ-4 מיליון שקל. סכום דומה הועבר לפועלים אי.בי.אי מתוקף ההסכם.

 

למרות שפועלים איביאי הרחיבה את צוות החתמים שלה שמונה כיום 14 חתמים (הגדול ביותר בשוק), הוצאות ההנהלה והכלליות שלה נותרו ברבעון ברמה זהה של כ-7.5 מיליון שקל. בשורה התחתונה היא דיווחה ברבעון הראשון של 2018 על רווח נקי מיוחס לבעלים של 8.3 מיליון שקל, ירידה של 40% לעומת הרבעון המקביל (שהיה חריג כאמור) ואינו כלל חלוקה של 15% למנהלים.

  

עופר גרינבאום עופר גרינבאום צילום: יורם אשהיים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x