$
בורסת ת"א

סטארווד השלימה את עסקת המימון על הקניונים שלה בארה"ב

חברת המלונאות שגייסה בישראל 250 מיליון דולר, סגרה הסכם הלוואה מגולדמן זאקס בהיקף של 549 מיליון דולר

אורן פרוינד 21:4222.05.18

חברת המלונאות סטארווד שגייסה בישראל 250 מיליון דולר על מנת לבצע עסקת מימון מחדש לקניונים שלה בארה"ב השלימה אתמול עסקת מימון חדשה ממערכת הבנקאות האמריקאית לקניונים שלה בארה"ב. בכך השלימה סטארווד את המהלך שלשמו הגיעה לישראל.

 

סטארווד הגיעה לישראל עם פורטפוליו של שבעה קניונים בשווי של 1.7 מיליארד דולר. עד סוף 2018 היא צריכה לפרוע הלוואות בכירות (הלוואות שהקניונים משועבדים כנגדן) שנלקחו על אותם קניונים, בהיקף של כ- 760 מיליון דולר (מתוך מצבת חוב כוללת של מיליארד דולר) שנלקחו בריבית של ליבור + 2.6% - ריבית של כ־5.3% כיום.

על מנת לבצע עסקת מימון מחדש לנכסים האלו היא ביצעה מהלך גיוס משולב שכולל גיוס אג"ח בישראל בהיקף 250 מיליון דולר בריבית של 5.7% (כעת נסחרת בתשואה לפדיון של 6.7%) וניסתה לבצע עסקת מימון מחדש להלוואות הקיימות שאמורות להפרע עד סוף 2018.

 

אתמול סגרה סטארווד הסכם הלוואה מהבנק גולדמן זאקס האמריקאי בהיקף של 549 מיליון דולר בריבית שנתית של ליבור +2.4% - נמוכה יותר מבהסכם ההלוואה הקודם שלה. ביחד עם הכסף שהיא גייסה בישראל, היא השלימה את מהלך החלפת החוב על הנכסים והאריכה את מועד ההלוואות הבכירות על הנכסים שלה עד ליוני 2021 עם אופציה להארכה עד אוגוסט 2023. במקביל היא פנתה לנאמן האג"ח בישראל על מנת שזה יעביר 235 מיליון דולר מכספי האג"ח לצורך החלפת החוב הבנקאי.

 

 

בארי סטרנליכט, בעל השליטה בקבוצת סטארווד בארי סטרנליכט, בעל השליטה בקבוצת סטארווד צילום: גטי אימג'ס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x