שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כיל מאפשרת למוסדיים להחליט עד מחר אחה"צ אם ירצו למכור לה אג"ח כחלק מגיוס חוב חדש

החברה מבקשת למחזר חובות ומציעה לקנות את אגרות החוב הישנות שלה הפוקעות בשנת 2024. תמורת הרכישה תושג מהנפקה של אגרות חוב חדשות בהמשך השבוע שאמורות להיות לתקופה של 20-30 שנה

חזי שטרנליכט 23:1121.05.18

שבוע לאחר שהודיעה על הנפקת אגרות חוב בהיקף של 800 מיליון דולר, שנועדו למחזר חובות ולהחליף סדרות אג"ח קרובות שאמורות לפקוע בשנת 2024, הודיעה הערב (ב') חברת כיל על תנאי ההצעה שהיא מציעה למחזיקים באגרות החוב הללו. מהדיווח של החברה עולה כי ההצעה לגופים המחזיקים באגרות החוב שתמורתן מוצע החוב החדש תפקע מחר (ג') בשעה 17:00.

 

עידן עופר, על רקע מפעלי ים המלח עידן עופר, על רקע מפעלי ים המלח צילום: עימת שעל, בלמברג

 

בהמשך השבוע יונפקו אגרות החוב החדשות שאמורות להיות לתקופה ארוכה למדי שנעה בין 20 ל-30 שנה. ההצעה של כיל למחזיקי אגרות החוב היא שהחברה תקנה מהן במזומן את אגרות החוב שפוקעות בשנת 2024, ומתומחרת בפרמיה של 145 נקודות בסיס מעל אגרות חוב של ממשלת ארה"ב שעומדות לפירעון באפריל 2023. אלה אג"ח של ממשלת ארה"ב בריבית של 2.75%, שהתשואה הנקובה עליהן בשווקים עומדת על כ-2.90%.

 

הדרך למימון רכישת האג"ח, תבוצע על ידי הסדרות החדשות שצפויות להנפקה בהמשך השבוע ואינן מובטחות בבטוחות או שיעבודים, והרציונל שעומד מאחוריה הוא שינוי בהרכב החוב. בשבועות האחרונים נרשמה עלייה בתשואות באגרות החוב ארוכות הטווח של ממשלת ארה"ב, אך בצורה כזו שבה עקום התשואות "השתטח". המשמעות היא שדווקא גיוסים לטווח זמן קצר יותר נושאים כיום ריבית גבוהה יחסית ולכן עדיף לגייס לטווחים ארוכים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x