$
בורסת ת"א

השוק מתמחר את ביטוח ישיר ב-13% יותר מהערכת השווי העדכנית של הקבוצה

חברת Pwc המבצעת מידי שנה הערכת שווי לקבוצה של משפחת שנידמן שמצאה כי השווי שלה נכון לסוף 2017 עמד על 1.82 מיליארד שקל - שווי הגבוה ב-23% לעומת הערכת השווי הקודמת, אך נמוך מהשווי הבורסאי של החברה, שעומד נכון להיום על 2 מיליארד שקל

רחלי בינדמן 12:2219.05.18

הערכת השווי השנתית להחזקות קבוצת ביטוח ישיר של משפחת שנידמן מציגות עליה של 23% בשווי לעומת הערכת השווי הקודמת ב-2016. הערכת השווי העדכנית מעניקה לביטוח ישיר המחזיקה בחברות אדגר (העוסקת בנדל"ן), ישיר אי.די.אי (העוסקת בביטוח) ומימון ישיר (העוסקת באשראי צרכני) שווי של 1.82 מיליארד שקל.  

 

עם זאת, שווי השוק של הקבוצה עמד בממוצע בחצי השנה האחרונה שקדמה להערכה (סוף 2017) היה גבוה ב-13.3% מהערכת השווי ועמד על 1.898 מיליארד שקל – כלומר השוק מעניק לביטוח ישיר הערכת שווי גבוהה יותר ממעריך השווי – PwC. יתרה מכך, השווי הנוכחי של הקבוצה בבורסה עומד על 2 מיליארד שקל, כלומר גבוה אף יותר. הערכת השווי לא נכנסת לשווי כל פעילות ופעילות.

 

 

 

הפרזנטורית של ביטוח ישיר שני כהן הפרזנטורית של ביטוח ישיר שני כהן צילום: דפנה גזית

 

המהלך לקיפול שכבה בפרימידה של קבוצת ביטוח ישיר במסגרת יישום חוק הריכוזיות, שאת יישומו יש למלא עד סוף 2019, מתעכב אך במסגרתו אמורה ביטוח ישיר (שטרם פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון להפוך לחברה פרטית. כדי לבצע את הצעת הרכש של אחזקות הציבור סיכמו השנידמנים עם המשקיעים: לאומי פרטנרס, הפניקס ומורי ארקין לרכוש יחד 20% ממניות החברה וזאת לפי שווי של 1.56 מיליארד שקל – כך שכיום המשקיעים הצפויים כבר מורווחים כ-28% על השקעתם לעומת שווי השוק של ביטוח ישיר. בהמשך מתכננת הקבוצה להנפיק את אחזקותיה בחברת מימון ישיר שעתידה להפוך לציבורית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x